Nástrahy na cestách

Či už ste vášnivý cestovateľ alebo len taký príležitostný, každému sa pri chystaní na cesty od radosti zamotá hlava a človek mnohokrát podľahne eufórii, no a tak sa stane, že na niektoré veci pri príprave úplne zabudne alebo ich podcení, a potom sa jeho vysnívaná cesta za dobrodružstvom zmení na katastrofu. Cestovatelia určite vedia, o čom je reč, keďže na mnohých absolvovaných cestáchsa v malom percente z nich určite prihodí nejaká „galiba“. Práve preto je dobré myslieť pozitívne, ale pri tom všetkom nezabudnúť https://www.dcsofa.sk/nastrahy-na-cestach/ na dôslednú prípravu, aby vás nič neprekvapilo.

trh

 
Ponúkame vám niekoľko rád, čoho sa vyvarovať a čo dodržiavať pri honbe za cestovateľskými zážitkami:

Zvlášť si dávajte pozor na jedlo
Veľký pozor by ste si mali dávať na to, čo dáte v zahraničí do úst, teda nepodceňovať výber stravy. Obzvlášť dôležité je to v exotických krajinách, kde nákazy jedlom alebo kontaminovanou vodou hrozia najviac. Určite nechcete prežiť dovolenku s pokazeným žalúdkom a trávením väčšiny času na toalete. Hrozbou sú takisto aj rôzne špeciality a čerstvé ovocie, hoci nemusí byť hneď pokazené, ale žalúdok našinca naňho nie je zvyknutý a nemusí ho prijať.

 
S pitím nebalenej vody opatrne
Pozor na bezzávadnosť pitnej vody by ste si mali dávať hlavne v krajinách mimo Európy. Tam vám odporúčame kupovať len balenú vodu a nikdy neskúšať tú, ktorá tečie z kohútika. Práve voda totiž býva zdrojom rôznych nákaz, a preto byť pozorný pri jej pití je niekedy doslova otázkou života a smrti.

 
hory

Ostražitosť pri krádežiach je namieste
Nezanedbateľnými bývajú na dovolenkách aj krádeže, snažte sa byť maximálne opatrní a ostražití, nenoste so sebou všetky svoje financie a pozor si dávajte aj na svoje osobné veci. Ruksaky a tašky noste vždy pri sebe v takej polohe, aby ste ich mali na očiach.

 
Pri dodržaní týchto zásad by ste si svoje dovolenky a cesty za dobrodružstvom mali užiť v pokoji a bez finančnej či inej ujmy.

Ohodnoťte příspěvek