Prírodný spôsob, ako sa zbaviť hmyzu v domácnosti

Bolo dokázané, že deti, ktoré boli vystavené pesticídom, môžu byť náchylnejšie na vznik niektorých druhov rakoviny, najmä leukémie a lymfómu. Je dôležité, aby ste hlavne vy, rodičia detí, vedeli o negatívnych účinkoch rôznych chemikálií na zdravie svojich detí a najbližších. Na druhej strane to samozrejme neznamená, že si máte nechať zamoriť dom hmyzom. Ide predovšetkým o spôsob, akým sa neželaných hostí zbavíte www.sanbun.sk/zbavte-sa-nezelanych-hosti-vo-vasom-dome/. Najdôležitejšia je bezpečnosť a ochrana vašej rodiny.

mravenci

Ponúkame vám niekoľko tipov, ako sa prirodzenou cestou zbaviť nežiaducich návštevníkov:

Mravce
Citrónová šťava, škorica, mäta pieporná…znie to zoznam ingrediencií na skvelý recept, ale v skutočnosti ide o účinné látky, ktoré zabránia preniknutiu mravcov do vášho domu.

Muchy
Od mucholapky až po pascu na muchy…existujú aj jednoduchšie nechemické spôsoby, ako sa zbaviť otravných múch. Možno postačí sáčok s vodou, ktorý zabráni tomu, aby sa muchy dostali do vášho domu.

Bzdochy
Riešením by mohlo byť mydlo.

Šváby
Môže to síce trochu dlhšie trvať, ale vyhnať šváby sa dá aj pomocou netoxických prostriedkov. Priestor treba poriadne vyčistiť a následne „zapečatiť“ miesta, ktorými by sa mohli dostať dnu.

Ovocné mušky
Títo malí nepríjemní škodcovia milujú ovocie a zeleninu, najmä zvyšky. Skúste im nastaviť lahodnú pascu v podobe umelého sladidla.

makro

Komáre
Tento nepríjemný hmyz sa vyskytuje najmä na miestach s vysokou vlhkosťou, takže sa zbavte najmä prezretých banánov a mäkkých zemiakov. Ak toto nepomôže, vyskúšajte napríklad mydlo, vínny ocot a veľa tlieskania rukami.

Blchy
Ak sa týmto cicačom krvi podarilo zamoriť vášho psíka alebo mačku, a dostali sa vám do koberca alebo čalúnenia, nezúfajte. V prvom rade, použite vysávač. Potom môžete zvážiť kyselinu boritú, infuzóriovú hlinku alebo pascu na blchy, aby ste sa ich prirodzeným spôsobom zbavili.

Prírodný spôsob, ako sa zbaviť hmyzu v domácnosti
3 (60%)1