Starajte sa o vzduch doma


Každý chce mať doma príjemný vzduch. Túžime po tom, aby sa nám doma dýchalo čo najlepšie, aby sme jednoducho prišli do bytu, kde máme vzduch taký osviežujúci, že sa nám odtiaľ nebude chcieť ani odísť. Je to naozaj niečo atraktívne, to sa teda musí nechať. V každom prípade je veľmi obtiažne mať doma dobrý vzduch, keď za celé dni neotvoríte okno. Človek potrebujete mať doma čerstvý vzduch. Inak je veľmi pravdepodobné, že bude mať doma ohromné množstvo prachu, ale okrem toho môže mať aj naozaj veľmi veľa plesní. A to je niečo, čo neocení vôbec žiadna domácnosť. Verte tomu, že to posledné, čo chcete doma mať sú plesne. Čo proti tomu môžete urobiť?
Domy v Hamburku

Pravidelné vetranie je základ všetkého. A na to nikdy nezabúdajte.

Ak nebudete vetrať, doma sa vám bude množiť naozaj všetko možné. A vy určite doma netúžite po žiadnych roztočoch a podobných veciach? Preto vždy pravidelne vetrajte, ráno a aj večer. Vetrajte tak, že pootvárate okná v každej izbe vo vašom dome či byte aspoň na desať minút. Možno sa vám najprv bude zdať, že máte doma pekelnú zimu, najmä vtedy, keď je vonku mínus dvadsať. No verte tomu, že takýmto spôsobom budete mať doma naozaj čerstvý vzduch aj po celý deň. Keď nebudete vetrať, vzduch bude vo vašom byte iba stáť.
západ slunce ve městě

Vykašlite sa na osviežovače vzduchu.

Osviežovače vzduchu s vaším domovom neurobia vôbec nič. Jedine tak si môžete navyknúť na nepríjemnú vôňu a povedzme si úprimne, tiež sú to len hltače prachu. Ak chcete už do niečoho investovať, tak to určite radšej do čističky vzduchu, ktorá naozaj dokáže urobiť divy. Pravdou však je, že je veľmi ťažké odhadnúť vlhkosť alebo sucho v byte. Obidva extrémy nie sú pre vás a pre vaše zdravie vhodné, preto radšej stavte na vetranie a snažte sa to robiť skutočne pravidelne. Ak vám bude zima, tak na seba radšej hoďte deku. Nie je výhodnejšie ako nepríjemný vzduch?

Ohodnoťte příspěvek