Strešné krytiny, do ktorých sa oplatí investovaťStaviate nový dom pre svoju rodinu či rekonštruujete ten starý a rozhodujete sa aké strešné krytinybudú pre vás tie najideálnejšie? Poďte sa spolu s nami zorientovať vo svete strešných krytín, aby ste mali istotu, že ste pre náš príbytok vybrali to najlepšie, čo trh strešných krytín ponúka.
 
střechy

Na čo dbať pri výbere strešnej krytiny?

 
Pri výbere strešnej krytiny by sme mali v prvom rade zvážiť sklon strechy. Je nesmierne dôležitý, pretože všetky strešné krytiny by mali byť položené tak, aby zabránili prenikaniu dažďovej vody do vnútra domu. Tu platí pravidlo, že čím je strmšie položená strešná krytina, tým je menšia šanca preniku dažďovej vody pod strechu. Ďalším dôležitým faktorom je odolnosť voči rôznym poveternostným podmienkam. Keďže žijeme v klimatickom pásme, kde sa pravidelne striedajú ročné obdobia, strešné krytiny by sme mali prispôsobiť aj tomuto faktoru. S tým samozrejme súvisí aj životnosť strešnej krytiny. Najdlhšiu životnosť majú betónové či keramické strešné krytiny. Môžete s nimi počítať 80 až 100 rokov.
 

Druhy strešných krytín

 
Medzi základné druhy strešných krytín patria keramické, asfaltové, betónové či plechové strešné krytiny. Keramické strešné krytiny sa radia medzi veľmi kvalitné, ich farba sa počas životnosti nemení a veľmi dobre odoláva poveternostným podmienkam. Oproti iným strešným krytinám má množstvo výhod. Plechové strešné krytiny patria medzi tie s najdlhšou tradíciou a veľmi dobre odolávajú vetru. Ich montáž je pomerne jednoduchá a sú cenovo dostupnejšie ako napríklad keramické strešné krytiny. Asfaltové strešné krytiny patri medzi trvácne a sú postavené zo šindľov, ktoré veľmi dobre odolávajú dažďovej vode. Betónové strešné krytiny majú podobne ako plechové strešné krytiny bohatú históriu, počas ktorej prešli úžasným vývojom a dnes sa považujú za jeden z najmodernejších druhov strešných krytín. Vyznačujú sa hlavne nehorľavosťou a svojou schopnosťou odolávať rôznych náročným klimatickým zmenám. V súčasnosti sú veľmi žiadané aj vzhľadom na cenovú prijateľnosť.

střecha

Pri strešných krytinách nesmieme zabúdať ani na starostlivosť o ne. Pokiaľ je krytina vyrobená z prírodných materiálov, napríklad z dreva alebo slamy, je nevyhnutné ju minimálne raz do roka ošetrovať rôznymi chemickými prípravkami. Pri syntetických materiáloch v podstate údržba nie je nutná, a napriek tomu budú vaše strešné krytiny stále ako nové.
 
Chcete získať prehľad o najmodernejších trendoch a inováciách v oblasti strešných krytín? Navštívte stránkukrytina.sk a nechajte si poradiť od tých pravých odborníkov. Vyberte si strechu, ktorá bude ozdobou vášho domu.