Huawei Watch GT nemá čas na operačný systém Android Wear

Je to neúspech vďaka operačným systémom Google Wear OS spoločnosti Android, ktorý prebiehal v posledných dvoch generáciách inteligentných technológií spoločnosti Huawei. Čínska firma tiež predstavila smartphone s unikátnym bezdrôtovým napájaním.
Zariadenie Mate 20 Pro sa môže nabíjať bez nutnosti pripojenia a bezdrôtovo napájať iné kompatibilné zariadenia.

inteligentní hodinky

Predĺžená životnosť
Spoločnosť Android dominuje na trhu smartfónov, čo podľa IDC predstavuje približne 85% všetkých odoslaných mobilných telefónov.
Avšak, dominancia naďalej neprebieha do smartwatchov, uviedla firma pre prieskum trhu. Žiadna z piatich najpredávanejších značiek smartwatch momentálne nepoužíva operačný systém Wear a je inštalovaná iba na 10,3% všetkých smartwatchov, ktoré boli odoslané v období od júla do septembra v západnej Európe.

Namiesto toho sú Apple, Fitbit, Samsung a Garmin medzi tými, ktorí prijali proprietárne platformy. A teraz, Huawei robí rovnako pre svoje hodinky GT.
Jeho operačný systém Lite OS predtým používal Huawei na napájanie základnejšieho fitness trackeru. Navyše, medzi ostatnými výrobcami boli udelené licencie od iných, aby mohli napájať inteligentné zvončeky, internetové poštové schránky, uličné svietidlá a inteligentné merače energie.

Huawei uviedla, že jednou z prínosov jeho posunu bolo využiť novú architektúru Watch GT s dvojitou architektúrou. Toto poskytuje sekciu s nízkou spotrebou energie, ktorá sa používa na jednoduché úlohy vrátane analýzy spánku a sekcie, ktorá má väčšiu náročnosť na batérie, a ktorá umožňuje komplexnejšie aktivity, ako napríklad poskytovanie tipov na športové koučovanie.
V dôsledku toho spoločnosť uviedla, že zariadenie ponúka tri režimy, z ktorých každá ponúka rozdielnu životnosť batérie:

smartwathc

  1. až 30 dní, ak inteligentné funkcie sú obmedzené na zobrazovanie upozornení prijatých cez smartphone a sledovanie srdcovej frekvencie používateľa
  2. najmenej dva týždne, ak je poskytnutá aj analýza spánku, spolu s celkovými 180 minútami aktívneho sledovania cvičenia
  3. dvadsaťdva hodín, ak sú zapnuté všetky senzory a obrazovka zostane svietiť
  4. Časť je kompatibilná so slúchadlami iOS aj Android.

 
"Huawei je veľmi jasné, že chce viac konkurovať Fitbits a Garmin než skutočné smartwatchy s vlastnou konektivitou [dát]," povedala Marta Pinto z IDC."Povedal, že je to, čo robia ľudia s hodinami, a snaží sa pokryť veci, ktoré ľudia skutočne používajú."
Dodala, že poskytovanie obmedzenejších schopností ako predchádzajúce modely tiež pomohlo firme predať za nižšiu cenu.
Vlastníci Smartwatch zvyčajne používajú menej aplikácií na rôznych platformách, než kedy boli predpovedané. Jeden pozorovateľ odvetvia však spochybnil, či je zariadenie spoločnosti Huawei príliš obmedzené.

Ohodnoťte příspěvek