Je bezpečné obchodovanie s kryptomenamy?

Bitcoin je vraj na vrchole a potom sa zoraďujú ostatné. Majú veľký potenciál obchodovania. Početné aplikácie na investície na burzách ich má. Isté riziko je v každom predaji či kkúpe preto treba analyzovať a potom sa rozhodnúť o potrebných krokoch. Mnister financií Nemecka si myslí, že kryptomeny ešte nie sú pripravené nahradiť tradičné bankovky. Vidí […] continue reading »

Výnimky poistenia, nad ktorými zostáva rozum stáť

Ľudia nie sú dokonalí a tým pádom nie sú tak úplne dokonalé ani niektoré ich prísne spísané pravidlá. Platí to i v prípade pravidiel poistenia. V horšom prípade tieto „perličky“ človek pochopí až keď je neskoro, nakoľko sú a premyslené tak, aby sa poisťovňa mohla vyhnúť náhrade škody, v lepšom prípade absurdnosť niektorých týchto výnimiek […] continue reading »

Nebankovky a život bez nich

v  Len si predstavte aké by to bolo keby ich nemáme. Svet by bol bez nich úplne iný. Mali by sme menej dlžníkov a viac peňazí v ekonomike. Nebolo by to super ? No ale realita je skutočnosti iná . Nebankovky sú na trhu potrebné. Prečo ? Je to jednoduché . Chcete si napríklad kúpiť […] continue reading »

Financie a mladí ľudia

Všetky inštitúcie, ktoré sa týkajú financovania, teda najskôr brania financií od občanov, majú záujem na tom, aby bola aj mládež čo najskôr finančne gramotná a aby rozmýšľala nad svojou ekonomickou budúcnosťou. Teda aby tieto inštitúcie mali čo najskôr kopec nových, mladých zákazníkov, od ktorých budú čerpať ich peniaze. Ako náhle dovŕšia vek, kedy skončia strednú […] continue reading »

Ako našetriť peniaze

·         Veľa ľudí si vyberá spôsob ako ušetriť peniaze. No na výber má niekoľko rád a typov no nie vždy môžu byť učiné a na konci roka zistíte že ste si našetrili malo s toho čo ste mali v cieli. Tento spôsob je ale niečím špecifický. Je špecifický v Tom že si môžete odkopírovať spôsob […] continue reading »

Ušetrené peniaze využite inak

O tejto téme sa rozprava každej druhej domácnosti . Ako sa zbaviť nákladov aby to neohrozilo Váš rozpočet je úplne jednoduché. Stačí ak sa veľmi dobre spočítate a kde  dávate svoje peniaze a prípadne aké máte mesačné náklady. Prvom rade sa zbavte všetko čo nepotrebujete. Ak máte úver , zbavte sa ho. Áno nie je to ľahké a ale […] continue reading »

Vyššie príplatky za prácu v noci, vo sviatok a cez víkend

Veľmi aktuálna a populárna je táto téma medzi Slovákmi. Hlasuje sa o nej v parlamente a v rádiách často počuť diskusie na túto tému. Slováci ju nevedia ovplyvniť, môžu len dúfať, že to bude tak ako by si želali oni. Pretože referendum sa konať na túto tému pravdepodobne nebude. Štátny rozpočet Slovenská republika chce do roku 2020 vyrovnať svoje výdavky […] continue reading »

Premýšľali ste už nad osobným bankrotom?

V Nemecku úplne normálna vec /i v USA a Veľkej Británii/, u nás zatiaľ oň požiadalo len minimálne percento ľudí s týmito problémami, hoci zákon o bankrote je platný už od roku 2006! Na to, aby ste mohli vyhlásiť osobný bankrot, musíte spĺňať zopár náležitostí. Kto vlastne môže o osobný bankrot požiadať? Najprv musíte byť […] continue reading »