Nebankovky a život bez nich


Len si predstavte aké by to bolo keby ich nemáme. Svet by bol bez nich úplne iný. Mali by sme menej dlžníkov a viac peňazí v ekonomike. Nebolo by to super ? No ale realita je skutočnosti iná . Nebankovky sú na trhu potrebné. Prečo ?
Je to jednoduché . Chcete si napríklad kúpiť auto , no banka Vám na to nepožičia . Majú tisíce výhovoriek , a nakoniec musíte zháňať peniaze niekde úplne  inde. Opýtajte sa svojho známeho , no ten takú hotovosť nemá. Tak siahnete po poslednej možnosti. Nebankovka Vám ochotne požičia a vy si za to kúpite nové auto.
papírové bankovky

 
Všetko je poriadku ale môže sa stať že budete v finančných problémoch.  Jeden mesiac nezaplatíte nebankovke pôžičku a už máte problémy . Posielajú Vám upomienky niekoľko krát za sebou , a nakoniec pošlú exekútora . Vy sa im snažíte vysvetliť že máte ťažkú situáciu , no oni vám nepomôžu a žiadajú o zaplatenie mesačnej splátky , a ešte k tomu upomienky , a exekútora. Suma sa stále navyšuje a vy máte po krk problémy. Jediné čo Vám ostáva na vyriešenie problému , je splatenie pôžičky a budete mať od nich pokoj. No nie vždy je to jednoduché. Pokiaľ nezaplatíte všetko ako máte, môže vám hroziť aj vezenie.
kovové mince

 
Nebankových inštitúcií existuje na Slovensku niekoľko , preto si dávajte pozor, od ktorej si požiadate. Veľmi dobre si prečítajte všetky podmienky a aj tie ktoré sú drobné napísané , aby ste mali úplný prehľad o tom , čo vlastne podpisuje. Dbajte aj na to ako sa k vám poskytovateľ pôžičky správa . Ak Vás nasilu núti na podpísanie papiera môže to byť aj podvod.
 počítání na telefonu

Ako som už písal , Nebankovka môže byť zákerná vec , ktorá Vám pomôže ale aj dostane do nepríjemnosti. Stačí len jeden jediný mesiac a máte problémy . Preto pokiaľ sa dá splácate pôžičky od nich na čas , a dajú vám pokoj.. Aby to nebolo že tu píšem jedni cez druhé , tak Nebankovka ako inštitúcia patrí pod národnú banku ktorá dohliada na platenie mesačnej pôžičky . Ona rozhoduje ktorá Nebankovka , bude na trhu a rozhoduje aj o tom či Vám samotnú pôžičku schvália , funguje to na princíp bank , len s tým rozdielom že pri nebankovkách je 90 percentná úspešnosť že Vám ju  schvália .