Ako športové zranenie viedlo k úspešnej podnikateľskej kariére


V jeden daždivý večerný tréning pán Cox „skrútil svoje kolenné väzy“ a bolo potom. Mal celkovú operáciu kolena a do Wasps sa vrátil až v ďalšom roku. Napriek tomu, že sa zotavil z úrazu, nemohol váhať a musel byť odhodlaný na 100%. To isté malo platiť aj v úspešnosti v rugby.
Keď si uvedomil, že jeho zmluva nebude obnovená, opustil klub, vymenil rugby za prácu na staveniskách.

futbal

Zarobil 300 libier za týždeň v hotovosti (340€), čo nebolo zlé, ale hľadal niečo iné. Vtedy si pomyslel: „Ako môžem zarobiť viac peňazí?“
Čoskoro pán Cox vymenil stavenisko za život sériového podnikateľa, ktorý zarábal z dovozu automobilov, investíciami do nehnuteľností a potom do sveta financií.
Od roku 2009 je zakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti Quint Group, ktorá vlastní množstvo finančných technológií alebo firiem, a dnes má ročný obrat 42 miliónov libier.

„Myslím, že som bol vždy podnikateľský typ, vždy som predával veci iným žiakom v škole … a vždy som mal skutočnú cestu,“ hovorí pán Cox.
Vyštudovaný bol v súkromnej škole v juhozápadnom Anglicku, kde získal dostatočne dobré úrovne na univerzitu, ale namiesto toho sa rozhodol vyskúšať kariéru v rugby.

Po veciach, ktoré sa stali počas hrania rugby neuvažoval o tom, že musí dodatočne neskôr začať študovať na vysokej škole.
V nedeľnom časopise bol článok o tom, ako doviezť auto z Európy a ušetriť peniaze. Bolo tam napísané, že autá v Európe sú o 20% lacnejšie ako v Spojenom kráľovstve. Pomyslel si, že by to bol naozaj skvelý nápad pre podnikanie, a tak vytvoril spoločnosť, ktorá pomôže ľudom importovať autá z Európy.

kravata

„Moja rada pre každého, kto chce začať podnikať, je: Zamerať sa na to, v čom ste dobrí, pracovať neúnavne na tom, robiť rozhodnutia, nie príliš emotívne a s trochou šťastia budete mať nejaký úspech,“ tvrdí tento môžeme povedať úspešný podnikateľ.