Najkrajšia budova a Architektúra


Ø  Nie som si istý či minule roky tie to ocenia boli organizované , no tento rok viem že hodnotitelia chodili po celom Slovensku a hľadali najkrajšiu budovu či architektúru.

petrohrad

Porota totiž posudzovala projekty ktoré im ľudia poslali. Oproti Rakúsku sme bola krajná ktorá sa hlásili s verejnými budovami . Neboli to budovy ako napríklad školy , nemocnice  hoteli alebo firemné budovy.  Išlo o budovy ktoré majú akosi ľudskú čo náboženskú hodnotu. Porota hlasovala za projekty ktoré nie len vyzerajú dobre na výzor  ale majú akúsi kultúrnu hodnotu. Vyhrali napríklad aj také budovy ktoré dlhé roky boli chátrane , no ľudia ich zrekonštruovali a znova im dodali hodnotu ktorá tej budove chýbala. Ide teda o Synagógy ktoré sú súčasťou našej kultúru a práve nielen túto budovu ale kultúru všeobecnú by sme si mali vážiť. Kto teda vyhral cenu Caesar 2017 ?
 
Ø  Je to budova dom v dome ktoré zvíťazilo v kategórií rodinné domy , v kategórií obytné a priemyselné priestory vyhral poľovnícky dom , v kategórií obnova a prestavba  vyhrala Stará synagóga v Bardejove v ktorej bola rekonštrukcia administratívne priestory, múzeum a konferenčné priestory. V kategórií interiér získava cenu Rekonštrukcia domu v bývalom kláštore – Kláštor paulínov postavený v roku 1719 a prestavaný v polovici 20. storočia na obytný dom.

letní dům

Byt má úžitkovú plochu 100 metrov štvorcových. Architekti odstránili všetky zásahy predchádzajúcich majiteľov. Vrstvu po vrstve obnažili jestvujúce konštrukcie. V kategórií exteriér Castellum Cafe pri Nitrianskom hrade. Cena Patrón architektúry: Nová synagóga, v ktorej bol prerobený taktiež  celý exteriér budovy. Ak aj vy máte zaujímavú budovu či architektúru , môžete sa prihlásiť budúci rok do tejto súťaže. Stačí poslať žiadosť a vaše budova bude posúdená porotcami ktorý budú hodnotiť celkovú hodnotu budovy.