Poskladanie vlastnej PC zostavy- má to svoje výhody

Pre dnešnú dobu už nie sú typické PC skrinky, ale skôr prenosné zariadenia, poprípade notebooky. PC zostavy však rozhodne nevymierajú, rovnako tak ani vášeň ľudí, ktorí zastávajú názor, že najvýhodnejšie je daný počítač, respektíve PC skrinku poskladať z komponentov podľa vlastného výberu. Pokiaľ ste v tomto odvetví frajer, môžete sa o to pokúsiť sami, ale […] continue reading »

Neurónová sieť NVIDIA dokáže vrátiť chýbajúce podrobnosti fotografii

Technológia NVIDIA v súčasnosti nemá vo svete žiadne analógie. Algoritmus bol vyvinutý a predstavený inžinierom Guilinom Liu. NVIDIA neurónové siete teraz majú konkurenciu v osobe spoločnosti Adobe, ktorá pracuje na podobných technológiách. Technológia funguje však inak. Tvorcovia aplikácie Photoshop používajú AI, ktoré počas spracovania obrazu „požičajú“ kontextové mapovanie zo susedných pixelov a potom dokončia obraz […] continue reading »

Podľa čoho si vybrať smartphon ?

V dnešnej dobe máte na výber z niekoľko stoviek smartphonou ktoré sa práve predávajú na trhu . Od IPhone , cez znovuzrodenú Nokiu až po Lenovo/Moto. Podľa  čoho si môžete vybrať svoj nový smartphon ? Ak máte nijaký smartphon vyhliadnutý , musíte si zistiť čo všetko smartphon obsahuje a aké má parametre. Najčastejšie si ľudia vyberajú podľa výkonu […] continue reading »

Lacný , dráhy alebo rýchly ?

V dnešnej dobe ani LCD monitory neostávajú po zadu. Môžete si vybrať z niekoľko faktorov. Napríklad či je tenší , podľa toho koľko palcov má , dotykový , alebo rýchly . Poďme sa ale pozrieť na to ktorý monitor sa oplatí zakúpiť podlá toho či ste náročný používateľ , alebo len pravidelný  používateľ.Vybrať si monitor nie je […] continue reading »

Lacný smartphon s výkonom

Ani tento krát nepôjdeme okolo horúcej kaše a predstavíme si nový model od XiaoMi. Nová Mi6 je nadupaná  výkonom , a cenou ktorá sa oplatí.   ·         Celý smartphon sa dostal do prémiových materiálov. Je obalený sklom a taktiež sa nemusíte báť žiadneho ohýbanie či vŕzgania po silnom stlačení. Mi6-tka dostáva 5.15 IPS displej z […] continue reading »

Herná konzola s multimediálnym presahom

Prívlastok herný, začína čím ďalej častejšie byť u niektorých moderných konzol pomaly ale isto prežitkom. Samozrejme, že hranie je stále primárnym účelom, pre ktorý si ľudia konzoly obstarávajú, avšak napríklad najnovšie Xbox One S ponúka používateľom ďaleko viac možností, ako sa skvele zabaviť.  Jej základná charakteristika a opis   ·         Nová herná konzola je vybavená […] continue reading »

OLYMPUS VP-10 = záznamník veľkosti prepisovačky

V prípade, že nutne a rýchlo potrebujete zaznamenať nejaký hovorený prejav a to v perfektnej kvalite, nie je iného riešenia, než sa poobzerať po profesionálnom digitálnom záznamníku. V dnešnej dobe je na českom i slovenskom trhu veľmi pestrá ponuka rôznych záznamníkov, ktoré sa však líšia cenou, kvalitou a predovšetkým aj veľkosťou.  Možným spôsobom je použitie […] continue reading »

AKO SPRÁVNE NABÍJAŤ SVOJE TECHNICKÉ ZARIADENIE

Každý z nás vlastní mnoho technických zariadení, ktoré sa musia čas od času nabiť. Najviac sa to týka napríklad mobilov, tabletov, notebookov alebo chytrých náramkov. Čím sú tieto prístroje staršie, tým vyžadujú častejšie nabíjanie a niektoré naozaj staré kúsky nabíjame v podstate každú noc a mnohokrát aj skoro celý deň. Spôsob nabíjania je veľmi dôležitý […] continue reading »

TECNIKA DO TÝCH NAJDRSNEJŠÍCH PODMIENOK

Niekoľko otázok na úvod:   1. Radi sa túlate prírodou, kde táboríte, alebo stanujete? 2. Pracujete ako robotník na stavbe? 3. Rybárčite a dlhé hodiny vysedávate pri vode? 4. Je Vaším zamestnaním práca v lese ako hájnik, alebo drevorubač? 5. Baví Vás vo voľnom čase liezť po skalách? 6. Pracujete ako záchranár u horskej služby? […] continue reading »

TECHNIKA DO VZDUCHU, NA HORY I POD VODU

Často jazdíte na dovolenky, podnikáte rôzne výlety do prírody, vyrážate za adrenalínovými zážitkami, navštevujete zaujímavé miesta, historické pamiatky, alebo sa radi túlate po krásnych slovenských mestách? Zo všetkých týchto aktivít si domov prinášate neopakovateľné zážitky? Niekto si z týchto ciest priváža na pamiatku aj fotografie. Ak chcete ohromiť svojich dobrých priateľov a pre seba uchovať […] continue reading »