Poskladanie vlastnej PC zostavy- má to svoje výhody

Pre dnešnú dobu už nie sú typické PC skrinky, ale skôr prenosné zariadenia, poprípade notebooky. PC zostavy však rozhodne nevymierajú, rovnako tak ani vášeň ľudí, ktorí zastávajú názor, že najvýhodnejšie je daný počítač, respektíve PC skrinku poskladať z komponentov podľa vlastného výberu. Pokiaľ ste v tomto odvetví frajer, môžete sa o to pokúsiť sami, ale poskladanie kvalitného a hlavne funkčného PC môžete takisto zveriť do rúk odborníkom.

základní deska

Najsympatickejšia a zrejme i najvýhodnejšia je niektorým ľudom táto voľba na základe jej prioritnej podstaty, kedy si vlastne necháte zostrojiť (alebo si sami zostrojíte) PC doslova podľa vašich predstáv, kúsok po kúsku. Do niektorých komponentov, na akých vám záleží môžete zainvestovať viac a naopak, niektoré môžete nahradiť lacnejšími alternatívami, poprípade ak chcete to najlepšie a peniaze v tomto smere pre vás nehrajú rolu, máte možnosť zhotovenia PC skrinky z tých aktuálne najlepších hardvérových súčastí na trhu. Nie ste obmedzení vopred vinštalovaným hardvérom.

počítač

Zaujímavé je ale pohrať sa aj so softvérom. Ste ako maliar, ktorý má pred sebou čistý papier. Čím ho zaplníte je len na vašej slobodnej vôli. Začnete pekne od začiatku a to výberom operačného systému, aký by vám najlepšie vyhovoval. Teda pokiaľ ste stará škola, ste zvyknutí na Windows z čias XP alebo si radi zaspomínate na staršie hry a aplikácie, nech sa páči, nainštaluje si XP alebo Windows 7, je to len na vás, nemusíte sa prispôsobovať novým nezrozumiteľným trendom. Ale naopak môžete a nainštalujte si Windows 10, je to len vo vašich rukách. A možno ste zástancom Linuxu.

Ak kúpite zhotovený počítač z predajne a prejdete základným nastavením operačného systému, následne na vás útočí viacero programov a antivírusov s tým, že o mesiac či o dva ich budete musieť aktivovať za poplatok. Je to dosť otravné ak zoberieme do úvahy, že vopred nainštalované programy ani nepoužívame a na internete nájdeme ich alternatívy zdarma. V prípade, že sa s inštalovaním sofvéru a OS pohráte sami, tento problém nehrozí. Nainštalujete si len aplikácie, ktoré budete využívať a  ktoré vás nebudú stále otravovať.