Vlhkosť v dome


Rýchla pomoc
Pokiaľ potrebujete okamžite, čo najrýchlejšie zvýšiť vlhkosť vzduchu, pomôže veľmi lacný trik – použite akúkoľvek misku, ktorú doma nájdete, naplňte ju vodou a dajte do nej trocha soli. Misku postavte na radiátor alebo na krb. Ešte jednoduchšie je namočiť froté uterák a prehodiť ho cez radiátor či niečo podobné. Varením, praním alebo sušením prádla zvlhčíte vzduch taktiež.
kapičky vody
Pokiaľ máte v miestnosti len mierny nedostatok vlhkého vzduchu, pomôcť môže aromalampa alebo  úplne bežný radiátorový odparovač. Aromalampa je zároveň efektívnym bytovým doplnkom. Jedná sa o nádobku na vodu, do ktorej sa pridá niekoľko málo kvapiek vonnej esencie a pod ňou zapáli čajová sviečka. Voda sa odparuje a vzduch osvieži a prevonia. Ide o známu metódu. O niečo účinnejšie sú radiátorové odparovače. Pojmú do seba väčšie množstvo vody, samozrejme dbajte na to, aby ste vodu pravidelne menili, pretože sa to veľmi rýchlo množia baktérie. Z tohto dôvodu je táto možnosť menej ideálna.
 měření vlhkosti
Nepodceňujte vzduch v miestnosti
Najjednoduchší spôsob, ako vlhkosť vzduchu upraviť, je pomocou prístrojov. Na trhu je veľké množstvo zvlhčovačov vzduchu dvoch skupín, z ktorých si môžete vybrať.

Parné zvlhčovače: Fungujú na princípu vodnej pary, ktorá vzniká odparovaním v tenkej vrstve na vyhrievanom telese. V zvláštnej komore sa potom para mieša so vzduchom a je ochladená na potrebnú teplotu.
Ultrazvukové zvlhčovače: Samy vytvárajú z vody malé kvapôčky o priemere asi 1-5 mm. Kvapky sú potom ventilačným systémom zvlhčovača vyfukované do vzduchu, kde sa odparujú a zvyšujú vzdušnú vlhkosť.
 
Myslím, že sme vám priniesli dostatok spôsobov ako zvýšiť vlhkosť vzduchu vo svojom dome či byte. Dúfame teda, že sa necháte inšpirovať a aj váš dom bude podľa vašich predstáv. Ideálna vlhkosť v dome je predsa jednou z najpodstatnejších vecí pre pohodu a zdravie jej obyvateľov.