Podľa čoho vybrať tú správnu autosedačku

Ak dieťa sedí v protismere jazdy, sedačku musíte používať do pätnástich mesiacov veku, v smere jazdy, do váhy deviatich kíl. Tie dieťa dosiahne väčšinou okolo deviateho až desiateho mesiaca. Sedačku kupujeme na dlhšie obdobie. Jej výber je preto veľmi dôležitý. V prvom rade kupujte iba kvalitné výrobky. Pri bezpečnosti, a ak sa navyše jedná o dieťa, sa naozaj neoplatí šetriť. […] continue reading »

Čo v prípade havárie?

Vzhľadom na mnohé situácie na ceste,  na počet neskúsených a jednoducho nezodpovedných vodičov je možné s istotou povedať, že každý motorista sa skôr alebo neskôr dostane do stavu, keď je účastníkom dopravnej nehody . Situácie blízke nehode nás stretávajú takmer každý deň.    Pokúsim sa teda  popísať  správne kroky v prípade havárie, ktoré sa majú  vykonať v požadovanom […] continue reading »

Fantastický úspech: 100-tisíc elektromobilov Nissan Leaf predaných v Európe

Rozvoju elektromobility sa darí, vývoj a výroba elektromobilov rýchlo napreduje, je však diskutabilné, či je to prirodzený vývoj alebo je  to umelo vyvolaný spôsob dotovania a podpory výroby elektromobilov. Neodškriepiteľným faktom však zostáva, že záujemcov o tento typ áut na celom svete pribúda. Dôvodom, prečo sa zákazníci rozhodnú pre kúpu tohto typu auta, sú v poslednom období výrazné obmedzenia […] continue reading »

Ženy, mamičky a auta

Ø  Mamičky ktoré majú malé deti dávajú hlavne prednosť praktickosti a bezpečnosti pred komfortom a štýlom . Určite to bude aj nízka spotreba paliva v aute a veľký objemný kufor do ktorého zmestia všetko čo potrebujú teda nákup vybavenie pre deti a podobne.   Ø  Najčastejším palivom je u mamičiek benzín keďže má menšiu spotrebu […] continue reading »

Destruction Derby

Existuje športové závodenie, pri ktorom ani tak nejde o rýchlosť, ale skôr o vytrvalosť. Ide samozrejme aj o rýchlosť, víťazí ten, kto prejde počet okruhov ako prvý. Lenže vydržať tieto závody bez poriadne doničeného vozidla je skoro nereálne. Ide v prvom rade o to, udržať svoj voz čo najmenej poškodený, no pritom sa snažiť zničiť […] continue reading »

Kontrola vozidla pred odjazdom na dovolenku

Mnohí ju už majú za sebou, ale vy ste to ešte nestihli kvôli rôznym povinnostiam alebo vám to tak roste vyšlo. Natešený na cestu a pripravený vyraziť. Ale čo vaše auto? Skontrolovali ste ho dostatočne pred odjazdom na dovolenku? Na čo nezabudnúť V prvom rade si skontrolujte povinnú výbavu, ktorá musí zodpovedať jednak zákonom na Slovensku, ale […] continue reading »

Nový Seat Leon na Slovensku

Podľa dnešných kritérií tej uponáhľanej doby je Seat Leon taký automobilový starček . Na trh prišiel 2012 a tak bol najvyšší čas urobiť mu modernizáciu. Aby v piatom roku výroby dokázal dorovnať a konkurovať najväčšiemu  pretlaku  auta nižšej strednej triede, ktoré sú v Európe tým najpredávanejším segmentom. Seat Leon je vydarený tip, za čo hovorí fakt že patrí medzí […] continue reading »

Nový hybrid od Toyoty

Skutočne, nové tvary vozidla Toyota hybrid C-HR budia nebývalé emócie. Je pravdou, že auto s nad sádzkou na prvý pohľad vyzerá ako pokrčené alebo nabúrané. Na druhú stranu v crashtestoch organizácie Euro NCAP, dostala novinka najvyšší počet hviezd, skvele sa vraj správala pri čelnom i bočnom náraze. Je to crossover, s ktorým chce Toyota poriadne preraziť […] continue reading »

FORD FOKUS RS

Značka Ford ponúka polozávodný automobil, ktorý je určený nielen na pretekárske dráhy, ale aj na bežné cesty. Toto auto zaujme určite veľa ľudí, ktorí nehľadajú len príjemné zvezenie, ale aj niečo naviac. Športová jazda na okruhu pretekárskej dráhy prináša mnoho adrenalínu a neopakovateľný zážitok. A práve toto všetko tento Fokus vie.  Motor:           Pod kapotou je […] continue reading »

NISAN Qashqai 1.6 dCi AWD

Značka Nissan v posledných rokoch zaznamenala veľký rast nielen v predaných autách, ale hlavne potom v ich kvalite. Stáva sa jedným z najpredávanejších vozidiel v SR. Vo výrobe crossoverov sú japonské automobilky vždy o krok vpred.  Technologické zariadenia –        Technológiu vozidla môžeme rozdeliť do dvoch rovín. Jedna časť sa stará o zábavu a druhá o […] continue reading »