NISAN Qashqai 1.6 dCi AWD


Značka Nissan v posledných rokoch zaznamenala veľký rast nielen v predaných autách, ale hlavne potom v ich kvalite. Stáva sa jedným z najpredávanejších vozidiel v SR. Vo výrobe crossoverov sú japonské automobilky vždy o krok vpred.
 Nissan detail volantu
Technologické zariadenia
–        Technológiu vozidla môžeme rozdeliť do dvoch rovín. Jedna časť sa stará o zábavu a druhá o bezpečnosť.
–        Technológia „Nissan Connect“, prostredníctvom 7-palcového displeja, zabezpečuje počúvanie hudby, komunikáciu s priateľmi na sociálnych sieťach, alebo nastaviť si cieľ cesty pomocou intuitívnej navigácie.
–        Technológia „Safety Shield“ sa stará o našu bezpečnosť. Systém dokáže ako vizuálnym, tak aj výstražným upozornením varovať pri nechcenom opustení jazdných pruhov, upozorní vodiča na prechádzajúce autá v mŕtvom uhle a ak napríklad systém vyhodnotí, že sa auto nebezpečne rýchlo približuje k autu pred Vami, začne automaticky brzdiť. Medzi ďalšie bezpečnostné prvky patrí detekcia pohybujúcich sa objektov okolo automobilu, vďaka zabudovaným kamerám, ktoré vidia v rozsahu 360 stupňov, systém upozorní pred chodcami, hrajúcimi sa deťmi, alebo náhodnými prekážkami.

Motor
–        Motor je možné voliť naftový, alebo benzínový. Naftový je úspornejší a za benzínový sa musí priplatiť. S naftovým motorom možno v mestskej prevádzke dosahovať spotrebu do 7 litrov na 100 kilometrov, pri jazde mimo mesta a pri dodržiavaní rýchlostných limitov sa spotreba zníži, až na 5,6 litrov na 100 km.
–        Motor cez prevodovku a prevody poháňa všetky štyri kolesá.
–        Štartovanie vozidla prebieha za pomoci bezkľúčového zapaľovania.
nový model automobilu
Karoséria a interiér
–        Karoséria je naozaj prepracovaná do najmenšieho detailu a už z pohľadu je zrejmé, že Nissan nastavil vysokú latku, ako má správny crossover vyzerať.
–        Aj jeho vyššia výška dáva autu ďalšie veľké plus, pri mestskej prevádzke.
–        Tento nový Nissan získal nielen nové aerodynamické tvary karosérie, ale tiež do svojej typickej prednej masky, aj úplne nové, automatické Bi-LED svetlomety.
–        Nemalý obdiv prináša aj interiér, v spojení s veľmi kvalitnými materiálmi a technickými prvkami.
–        Interiér získa ešte ďalší rozmer, inštaláciou panoramatického strešného okna.

Cena

–        Cena začína na sume, u naftového prevedenia, 17 tis. EUR, u benzínového a pri voľbe nadštandardného vybavenia vozidla sa môže cena až zdvojnásobiť.