Robíme podkrovie


Pokiaľ zvažujete, že v blízkej dobe sa pustíte do vášho podkrovia a pokúsite sa ho trochu skultúrniť tak vám určite odporúčam prečítať si tento článok. Hoci spraviť podkrovie neznie zložito, ale skutočnosť je horšia. Jedným z prvých problémov obvykle býva samotné vypratanie pôvodného haraburdia. Nájdeme tam rôzne zošity a oblečenie po mnoho generáciách, ktoré náš dom obývali ešte dávno pradávno pred nami. Samozrejme určite tiež veľa vecí ktoré sme tam už my sami navláčili len sme naň zabudli a absolútne nám nechýbajú.
stará půda
Na všetkých týchto veciach sa nachádzajú pravdepodobne centrimetrové nánosy prachu a bohvie čoho ešte. Nič príjemné a nič vhodné pre našu pleť. Odporúčam rozhodne použiť minimálne respirátory, určite túto radu oceníte. Pri odhaľovaní podlahy, teda zrejme betónu alebo niečoho podobného sa tiež pravdepodobne poriadne zapotíte. Svetlo postačí akékoľvek provizórne v tom kráľovstve tmy a špiny. Možno natrafíte aj na nejaké hniezdo ôs, sršňov, lastovičiek alebo aj na netopierov. Žiadny strach, všetkého sa dá zbaviť aj nenásilne. Nakoniec sa dopracujeme k betónu, odhalíme trámy strechy a podobne.
 prádlo na půdě
Najlepším prvým krokom je zavolať si odborníka na to, aby sa pozrel na stav strechy a trámov. V najhoršom prípade sú prežraté a treba ich vymeniť. Tým pádom zrejme vymeníte trámy, resp. krov a na iné vám ani nezvýšia peniaze a tak ďalej nemusíte čítať. Pokiaľ však máte to šťastie a je to v dobrom stave tak môžete začať riešiť ďalšie veci. Čiže zateplenie, pokiaľ už nie je zateplená. Ďalej steny, napríklad drevené alebo sadrokartón. Podlahu, ktorú teda tiež nebude také jednoduché založiť. Výhodou je obrovský výber spomedzi sortimentu podláh do podkrovia, mnohé sú naozaj nádherné a je ťažké spomedzi nich vybrať. Pokiaľ nemáte okná v streche, bude potrebné vyriešiť aj tento problém. Taktiež keďže ide o podkrovie tak samozrejmosťou sú žalúzie alebo rolety. Na všetky tieto úkony nájdete mnoho návodov na internete a tak vám teda držíme palce a želáme pevné nervy.