OLYMPUS VP-10 = záznamník veľkosti prepisovačky


V prípade, že nutne a rýchlo potrebujete zaznamenať nejaký hovorený prejav a to v perfektnej kvalite, nie je iného riešenia, než sa poobzerať po profesionálnom digitálnom záznamníku. V dnešnej dobe je na českom i slovenskom trhu veľmi pestrá ponuka rôznych záznamníkov, ktoré sa však líšia cenou, kvalitou a predovšetkým aj veľkosťou.
 mikrofon v kolečku
Možným spôsobom je použitie mobilného telefónu
–        V dnešnej dobe snáď každý z nás vlastní a nosí pri sebe mobilný telefón, ktorý obsahuje ako jednu zo základných jeho funkcií záznam zvuku, tak sa ponúka riešenie, prečo nevyužiť práve tento telefón.
–        Ak sa nad touto možnosťou viac zamyslíme, zistíme, že v prospech mobilného telefónu pre obstaranie zvukového záznamu, hovorí prakticky len jeho jednoduchosť.
–        Ak porovnáme záznamovú kvalitu mobilného telefónu a záznamníku, potom aj špičkové smartphony v hodnote niekoľkých stoviek Euro, významne strácajú na kvalite.
 
Výhodnejším spôsobom je použiť špeciálny záznamník
–        S veľkou prevahou pri porovnaní vychádzajú aj tie základné modely špeciálnych záznamníkov, ako je napríklad Olympus VP-10.
–        Tento záznamník možno, v elegantnom bielom prevedení kúpiť v niekoľkých internetových obchodoch za veľmi výhodnú cenu okolo 70 Euro.
–        Záznamník je vyrobený v minimalistickom dizajne pripomínajúce svojím tvarom bežnú prepisovačku.
–        Olympus VP-10 je vybavený vše smerovými stereo mikrofónmi s možnosťou potlačenia šumu alebo naopak vytiahnutiu na povrch zázname, slabšie zvukové signály.
–        Navyše tento záznamník ponúka užívateľovi prednastavené režimy, ktoré sú vhodné pre rôzne situácie. Napríklad pre záznam hlasu dvoch osôb, alebo menšie schôdze až po veľké porady alebo prednášky.
–        Pri tomto prístroji tiež oceníte jeho veľké úložisko, na ktoré možno uložiť až 4 GB záznamov.
–        Ďalšou jeho prednosťou je možnosť všetky nahraté súbory jednoducho triediť, spravovať a ukladať do jednotlivých zložiek a súčasne aj spätne súbory vyhľadávať, podľa rôznych parametrov ako napríklad podľa dátumu snímania.
 audio vlna

Záznamník VP-10 tak predstavuje dokonalého pomocníka pre akúkoľvek pracovnú príležitosť. Navyše ho ľahko pripneme do náprsného vrecka saka alebo vrecka košele alebo ho len tak položíme na stôl, kde nezaberá v podstate žiadny priestor.