Destruction Derby


Existuje športové závodenie, pri ktorom ani tak nejde o rýchlosť, ale skôr o vytrvalosť. Ide samozrejme aj o rýchlosť, víťazí ten, kto prejde počet okruhov ako prvý. Lenže vydržať tieto závody bez poriadne doničeného vozidla je skoro nereálne.
nabourané závodní auto

Ide v prvom rade o to, udržať svoj voz čo najmenej poškodený, no pritom sa snažiť zničiť autá súperov. Jazdí sa v okruhu, pričom autá do seba schválne vrážajú a zostáva ten, ktorého automobil bude ešte schopný pokračovať. Súperov vyradíme tým, že do nich vrážame, pokiaľ ich vozidlo neprestane fungovať. Jazdí sa po hlinenom, zablatenom alebo pieskovom teréne. Asi tak v strede závodenia je z mnohých áut už skoro šrot.

        Okruh v ktorom sa jazdí, nazývame Derby Aréna a celému pretekárskemu podujatiu Destruction Derby. Popularitu si nachádza aj blízko nás, v Českej Republike, kde sa Destruction Derby konalo 17- 18. 6. 2017.

Aj v tomto športe však existujú určité pravidlá. Je prísne zakázané vrážať do dverí áut súperov. Vrážanie do dverí je predsa len, pre zdravie súpera o dosť nebezpečnejšie. Aj pre jeho jazdu a pokračovanie v závode.
závod vraků

Počas podujatia býva i prestávka, počas ktorej sa vyradené vozidlá môžu opraviť a pokračovať v jazde. To záleží od rozsahu poškodenia a zručnosti nášho tímu. Pokiaľ sa nám počas prestávky podarí auto opraviť, môžeme sa opäť pridať k Derby. Pokiaľ sa bude závodník úmyselne vyhýbať kontaktu s druhými autami, bude diskvalifikovaný. Skrátka musí byť vidieť, že je na trati aktívny, znáša i rozdáva údery súperovým vozidlám. Celá snaha však spočíva v čo najväčšom poskodení súperovho auta nie samotného súpera! Na ochranu zdravia pretekárov tu sú rôzne pravidlá, dokonca sa odporúča nosiť nehorľavý materiál, v prípade, kedy auto po zrážke začne horieť.

Vstupenka pre diváka stojí 150 Kč, takže 5 Euro. V predpredaji dokonca 120 Kč.