Ako našetriť peniaze


·         Veľa ľudí si vyberá spôsob ako ušetriť peniaze. No na výber má niekoľko rád a typov no nie vždy môžu byť učiné a na konci roka zistíte že ste si našetrili malo s toho čo ste mali v cieli. Tento spôsob je ale niečím špecifický. Je špecifický v Tom že si môžete odkopírovať spôsob podľa rôznych inštitúcií a takto našetriť niekoľko tisíc za rok. Nepôjde o kopírovanie ako kopírovanie. Len spôsob ktorý sa používa bežné keď platíte rôzne účty. Poďme ale na to príkladom.
 různé mince
Vyskúšať môžete tento spôsob. Môžete si ako že vymyslieť že si idete brať hypotéku z banky a musíte platiť úver banke. Napríklad povedzme že chcete úver na bývanie. Musíte platiť mesačné okolo 100 eur. Čiže týchto 100 eur si odložíte do svojej šporkasi. Čiže keď si to prepočítate na konci roka môžete mať 1200 eur .
 budík a peníze
·         Ušetriť sa dá aj za osobnú dopravu. Zoberte si že niektoré autá majú obrovskú spotrebu a musíte do neho vrážať nemalé peniaze. Ale nebojte sa aj na tomto sa dá ušetriť len musíte sami chcieť. Jednoducho vymeňte auto za verejnú dopravu. Ak cestujete do práce , či idete do mesta , všetko to stojí peniaze za palivo. Vyskúšate ísť jeden týždeň do práce verejnou dopravou alebo pešo ak máte prácu blízko a uvidíte koľko peňazí ušetríte. Ak tankujete napríklad pondelok , vypočítate si koľko spotrebujete paliva za týždeň a peniaze za ktoré by ste zaplatili si odložte.
 
Taktiež sa dá ušetriť aj na stravovaní. Každý z nás musí jesť to je jasné , ale zoberte si koľko miniete peniazi za stravovanie v reštauráciách a fassfudoch. Tieto peniaze môžete minút Nijak inak ako práve tam. Môžete to urobiť rovnakým spôsobom ako v prvých dvoch prípadoch. Taktiež si vypočítate koľko za týždeň miniete v reštauráciách a presne podľa toho budete vedieť koľko ste mohlo ušetriť.
 
·         Takto na konci roka zistíte koľko peňazí môžete ušetriť ak sa budete riadiť týmito spôsobmi. Toto sú však príklady , ale v podstate sa dá ušetriť na čokoľvek čo Vás napadne, a sami musíte vedieť čo sa chcete do toho pustiť.