Ako vybrať televízor?


Vyberanie elektroniky je v dnešnej dobe naozaj umenie. Kto to kedy videl? Toľko možností a toľko rôznych faktorov, ktoré by ste mali zvážiť predtým, než si niečo kúpite. Nie je to jednoduché, no vždy môžete nájsť niečo, čomu by ste mali venovať pozornosť. Viete, čo by ste mali spraviť? Mali by ste si nechať poradiť. A od koho? No predsa jednoznačne od nás, no nie?

základní deksa
 
Samozrejmosťou je, že vám väčšinou budú v každej predajni núkať ten najdrahší alebo jednoducho ten, z ktorého bude mať predajca vyššie prémie. Niet sa im čo čudovať. Keď príde do predajne laik, nechá si poradiť od predavača a väčšinou kúpi televízor s množstvom funkcií, ktoré v konečnom dôsledku ani nepotrebuje. Nechceme brať predajcom elektroniky prémie, no prečo by sme vám nemohli poradiť aj my? Je predsa výhodné, keď viete, do čoho ide. A takto to budete vedieť určite.
 
1. Zamerajte sa na to, čo od svojho televízora očakávate. Určite si nepoviete, že vám stačí len taký obyčajný televízor. Aj keď si to možno neuvedomujete, máte určité požiadavky, ktorými ste si istý. Podstatné je si ich uvedomiť a až po tom ísť niečo kupovať.
2. Myslite na dĺžku uhlopriečky a vzdialenosť od sedačky. Toto je asi jedna z tých najpodstatnejších vecí, na ktoré by ste mali myslieť, hlavne vtedy, keď chcete televízor umiestniť do obývacej miestnosti. Rozmery sú naozaj dôležité, takže na ne nikdy nezabúdajte. Nechcete potom predsa ľutovať, že ste si kúpili niečo, čo sa vám vôbec nehodí do obývačky.

příslušenství

3. Všímajte si obraz, ktorý je v predajni nastavený. Overte si či je z každej strany rovnaký, či sa dá nastaviť kontrast, alebo sa jednoducho zamerajte na odtieň pleti človeka, ktorý je v televízore. Je prirodzený? Ak áno, viete, že kupujete dobre.
4. Chcete obraz v obraze alebo priame nahrávanie? Určite voľte televízor, ktorý má duálny HD digitálny tuner. Budete spokojný a budete môcť sledovať rozličné stanice.