Nový hybrid od Toyoty


Skutočne, nové tvary vozidla Toyota hybrid C-HR budia nebývalé emócie. Je pravdou, že auto s nad sádzkou na prvý pohľad vyzerá ako pokrčené alebo nabúrané. Na druhú stranu v crashtestoch organizácie Euro NCAP, dostala novinka najvyšší počet hviezd, skvele sa vraj správala pri čelnom i bočnom náraze.

Je to crossover, s ktorým chce Toyota poriadne preraziť aj do Európy. Ak sa tento model uchytí v Európe, plánuje automobilka tento automobil ponúknuť aj Kanade a USA. Hybridný pohon sa vyrába v Anglicku, prevodovky v Poľsku a zvyšok v Turecku. Hoci sa môže na prvý pohľad zdať, že vozidlo je celkom malé, radí sa do segmentu vozov C.
 znak a logo Toyota
Motor            Základom je benzínová jednotka s objemom 1,2 litra s preplňovaním. Verzia s hybridným pohonom potom kombinuje atmosférickú benzínovú tisíc osemstovku a dva elektrické generátory. Jedna osmička s 122 koňmi pod kapotou, v kombinácií s elektromotorom, ktorý má maximálny krútiaci moment na 163 Nm, je vozidlo vhodné do mestskej premávky, v ktorom sa chová veľmi svižne, s priemernou spotrebou 5 litrov na sto kilometrov.
 
Karoséria a interiér             Zvonku vyzerá Toyota CH-R ako trojdverové Cupe, ale to len vďaka skrytým kľučkám zadných dverí, ktoré klamú a vytvárajú dojem len predných dverí. Batožinový priestor nijako neoslní ale ani neurazí. So svojím objemom 380 litrov sa radí do priemeru. Futuristická palubná doska z mäkčených plastov, tá už zaujme viac. Dotykový display funguje veľmi presne a obsahuje aj vydarenú grafiku, ktorá ukazuje presuny energií vo vozidle.
 reklamní nápis na Toyotě
Podvozok      Podvozok je príjemne vyladený, auto skvele tlmí nerovnosti na vozovke, v zákrutách neodskakuje a dobre drží stopu a cestujúci sa cíti skôr ako v nižšom aute ako v malom SUV. Je to aj vďaka nízkemu ťažisku, za ktorý tiež vďačí nízko uloženým batériám.
 
Cena                         Cena u benzínového motora začína na 17 000 Eurách, cena hybridná verzia potom na 22 000 Eurách.