Koniec predvádzania sa boháčov a funkcionárov autami


1.       Extra daň na super autá má zamedziť boháčom, aby predvádzali svoje bohatstvo. Podľa nových predpisov vlády, sa v luxusných nadštandardných limuzínach nebudú vyvážať ani funkcionári.
Daň za luxus: Extra daň má znížiť emisie, ale tiež predvádzanie kto na čo má.
značka stop
Čína predstavila 10-percentnú mimoriadnu daň na takzvané super autá, zahrňujúce značky Ferrari, Bentley, Aston Martin a Rolls-Royce.
Daň sa týka áut, ktorých cena presahuje 1,3 milióna juanov, čo je v prepočte viac ako 177-tisíc eur, píše BBC. Úrady chcú zamedziť efektnému predvádzaniu bohatstva.

Luxusné značkyrozhodnutie isto nepoteší, veď Čína je ich kľúčovým trhom. Automobilky v posledných rokoch prispôsobujú svoje prepychové modely práve čínskym zákazníkom. Rolls-Royce a Aston Martin plánujú na budúci rok predstaviť SUV modely, ako odpoveď na čínsku preferenciu veľkých vozidiel pred športovými.

2.       Ministerstvo financiívo svojom vyhlásení uviedlo, že daň na ultra-luxusné autá schválila štátna rada, aby usmernila racionálnu spotrebupodporila znižovanie emisií. Podľa pozorovateľov je však nepravdepodobné, že toto opatrenie odstraší super bohatých, aby si kúpili luxusný kúsok do svojho vozového parku.

Záťah na luxusné výdavkyje súčasťou protikorupčnej kampane čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga. Vládnuca komunistická strana vydala tiež nové predpisy proti okázalosti týkajúcej sa vysokopostavených úradníkov, ktorí podľa nových noriem nemajú jazdiť v honosných nadštandardných autách.
luxusní vozy
V podstate ide o účinnú prevenciu proti bohatým ľuďom, ktorý sa tak prestanú predvádzať pred ostatnými svojím bohatstvom. Táto forma opatrení by sa určite mohla zaviesť aj na Slovensku, alebo aj v každom štáte na svete. To by malo za následok že by sa štátny funkcionári mohli vzdať nadštandardných áut a tak vzbudzovať napätie nad touto témou.
Nevýhoda to však jepre výrobcov takýchto áut pretože prídu o svoje zisky z predaja áut. Určite to nezostane len tak a budú sa viesť aj rokovania s výrobcami áut ohľadom podmienok super daní.