Nový Seat Leon na Slovensku


Podľa dnešných kritérií tej uponáhľanej doby je Seat Leon taký automobilový starček . Na trh prišiel 2012 a tak bol najvyšší čas urobiť mu modernizáciu. Aby v piatom roku výroby dokázal dorovnať a konkurovať najväčšiemu  pretlaku  auta nižšej strednej triede, ktoré sú v Európe tým najpredávanejším segmentom. Seat Leon je vydarený tip, za čo hovorí fakt že patrí medzí tri najpredávanejšie Seaty v histórii. Jeden z hlavných faktorov prečo toto auto kupovali je hlavne dizajn.

auto

Ten sa mimoriadne vydaril . Nepotreboval podstatne žiadne mimoriadne zásahy. Tie zmeny sú skôr decentné aby nič nepokazili , ale skôr naopak aby sa ľudom páčilo to auto ešte viac Verzia Fr je športovejší model ale viac ako športovejší je to skôr športovejšia výbava. Leon si môžete zakúpiť z troma rôznymi motormi a to z 1,4 ktorá môže mať 120 až 150 koní, z 1.8 ktorý môže mať 180 koní alebo dvoj liter diesel ktorý môže mať 150 až 180 koní. To znamená že nie každý Leon Fr je nevyhnutným výkonným autom a nie každý z nich poskytne skutočnú jazdnú dynamiku. Je tam cítiť Nemecká škola , pretože tie možnosti ktoré máte na konfiguráciu za príplatok dokážu zásadne auto zmeniť.

Leon vo svojom piatom roku výroby dostáva mnoho asistentov od Seatu ateca.a to je jeden z dôvodnou prečo auto nemá klasickú mechanickú ale elektronickú brzdu . A v prípade si z manuálnou prevodovkou môžete mať takzvaný systém takzvaný Auto Hold . Ktorý sa postará o to aby ste nemuseli na križovatke stáť na brzde a auto sa samovoľne nepohybovalo. Vďaka tomuto riešeniu môže mať auto adaptívni tempomat, dokáže zastaviť, a rýchlostiach do 60 km za hodinu takzvaný asistent pre zápchy kedy auto je ochotné a schopné udržiavať jazdné pruhy a držať konštantný odstup od vozidiel pred vami.

vozidlo

K dispozícii je aj napríklad adaptívny podvozok DCC ktorý troch režimoch zmení charakter tomuto autu. Jednou zo základných zmien alebo noviniek z vonku sú krásne LLD svetlá. Seat Leon ich mal predošlej pred modernizovanej verzii a teraz vyzerá ohromne chrumkavo až agresívne a celkovo dodávajú tomuto autu jedinečný štýl. Rozmerovo je o 5cm kratší než predchodca no vnútri ponúka dostatočné veľký priestor.