Lacný smartphon s výkonom


Ani tento krát nepôjdeme okolo horúcej kaše a predstavíme si nový model od XiaoMi. Nová Mi6 je nadupaná  výkonom , a cenou ktorá sa oplatí.
 chytrý telefon a klávesnice
·         Celý smartphon sa dostal do prémiových materiálov. Je obalený sklom a taktiež sa nemusíte báť žiadneho ohýbanie či vŕzgania po silnom stlačení. Mi6-tka dostáva 5.15 IPS displej z FullHD rozlíšením svietivosťou až 600 nitov. Pod displejom nájdeme aj presnú a rýchlu čítačku odtlačkov ktorú môžeme použiť aj na odomknutie smartphonu , či na návrat domovskej obrazovke a taktiež môže fungovať ako aj tlačidlo späť. Tento smartphon je vybavený najvýkonnejším procesorom  pre Android zariadenia. Bude tomu veliť procesor Snapdragon 835 s operačnou pamäťou rám 6Gb ktorá spustiť aj náročnejšiu 3D hru . Aby ste mali dostatok priestoru na hry , aplikácie , hudbu a súbory o to sa postará vnútorná. Pamäť 64 GB ( reálne dostupná 58 Giga ) a 128 Giga ( reálne  122 Giga ) .
 muž a telefon
·         celý chod sa postará operačným systémom Android 7.1 Nougat s populárnou nadstavbou MIUI 8 , vo všetkých dostupných jazykov vrátené slovenského a Českého . Na zadnej strane nájdeme duálny 12 MPX fotoaparát s duálnou stabilizáciou , a dvojnásobným optickým zoomom. O nabíjanie sa postará 3350 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania , a túto batériu nabíjania z USB- C konektorom. Ďalšou výhodou funkciou tohto smartphonu je že má IR Blaster na ovládanie domácich spotrebičov. Jedinou nevýhodou ale bude že slúchadlá nepripojíte štandardné cez 3,5 mm Jack konektor ale cez Usb – c konektor čiže bude potrebné aj si zakúpiť redukciu na pripojenie slúchadiel.  Teraz prichádza to najdôležitejšie – cena. Mi6-tka po objednaní z činí bude stáť 318 eur a normálna cena by sa mala pohybovať okolo 389 eur. Ak teda nechcete na tento smartphon čakať môžete si ho objednať už teraz za priplatenie poštovného okolo 10 eur. (Obrázky sú ilustračné ) Miki.