Fenomén medzi seriálmi


Hneď ste vedeli (po prvej vete), ktorý seriál máme na mysli? Seriál, ktorý je už štyri roky po sebe najčastejšie nelegálne sťahovaný na svete!
V tomto článku by sme chceli oboznámiť našich čitateľov a divákov tohto skvelého seriálu z dielne americkej HBO s faktami, ktoré vám možno nie sú až tak známe a podľa nás dotvárajú legendu zvanú Hra o tróny! Z veľkého množstva zaujímavostí sme vybrali tri, ktoré vás podľa nás dokážu zaujať najviac:
 
1.      Otec seriálu, spisovateľ George R. Martin, napísal do svojho závetu ako by sa mal seriál skončiť. Tiež v ňom opísal osudy všetkých postáv /a že je ich naozaj dosť/ ak by náhle umrel a seriál tak zostal bez zápletky. Je známy tým, že nerád hovorí o svojom diele, doteraz podľa jeho vyjadrení svoj epos nemá v hlave stále ukončený, a možno to tak aj naozaj je… pretože seriál sa po prvých epizódach značne odklonil od svojej predlohy.Pre úplnosť dodajme, že George R. Martin je dvanástym najlepšie zarábajúcim spisovateľom na svete s ročným zárobkom viac ako 15 miliónov dolárov!
tajemná cesta
2.      Zlovlky– inšpiráciou boli dávnoveké psovité šelmy Canis dirus, žijúce na zemi pred 15 tisíc rokmi. Najbližšie sa k nim približuje súčasné plemeno psa zvané Nothern Inuit. Je to kríženec sibírskeho huskyho, malamuta a nemeckého ovčiaka. Od čias uvedenia prvých epizód seriálu je o toto plemeno opäť zvýšený záujem, za psíka však zaplatíte „len“ 3000 dolárov.
fenomén figurek
3.      Miesta známe z natáčania prežívajú nový boom. Napríklad Severné Írsko takto získa do rozpočtu, iba kvôli tomu, že sa tam tento seriál natáča, až 100 miliónov dolárov z cestovného ruchu. Návštevnosť marockého mesta Ouarzazate /natáčali sa tu mimochodom aj Asterix a Obelix či Gladiá tor/ vzrástla aj o viac ako 200 %. Chorvátsky Dubrovník alias Kráľovské prístavisko je zrazu najobľúbenejšou destináciou spomedzi pamiatok UNESCO.