Ušetrené peniaze využite inak


O tejto téme sa rozprava každej druhej domácnosti . Ako sa zbaviť nákladov aby to neohrozilo Váš rozpočet je úplne jednoduché.
Stačí ak sa veľmi dobre spočítate a kde  dávate svoje peniaze a prípadne aké máte mesačné náklady.

kalkulačka

Prvom rade sa zbavte všetko čo nepotrebujete. Ak máte úver , zbavte sa ho. Áno nie je to ľahké a ale dá sa to. Mesačná splátka ktorú platíte za úver sa vám určite zíde a prispeje do rodinného rozpočtu.
Paušálne náklady ktoré máte za telefón vám taktiež pomôže . Ak sú mesačné náklady na paušál 20 € , túto sumu môžete využiť napríklad do svojich detí. Pokiaľ zrušíte paušál , kúpte si kartu na kredit a dobíjate si ho. Určite vás to vide lacnejšie ako mesačné paušálne výdavky.

peníze

Pokiaľ máte auto , musíte tankovať . No niekedy je palivo lacné a niekde zase nie . Cena stúpa a klesá a vy sa tak či tak buchnúť po vačku aby ste sa odviezli do práce prípadne na iné trasy. Vyskúšajte sa niekedy prejsť verejnou dopravou. Určite Vám to bude trvať cesta do práce o niečo dlhšie ale ušetrite tak polovicu financií za cenu lístka na verejnú dopravu. Vreckové pre deti je poriadku ale nedávate svojím deťom veľa ? Samozrejme je to na Vás koľko dávate svojím deťom vreckové, ale ešte dobre si to rozmyslite a kúpte radšej pre svoje deti oblečenie.

Ak radi navštevujete kultúrne podujatia , skúste zvážiť či budete navštevovať podujatia často alebo len raz dva razí za mesiac. Je jasné že treba sa aj zabávať ale niekedy zábavu musíte dať na druhé miesto , pretože ak na to nemáte tak radšej si vymyslite zábavu so svojou rodinou.

eura

Rozpočet na jedlo musí byť , Pokiaľ jete viac a vaša kuchyňa je na báze mierneho stravovania vaša domácnosť dokáže ušetriť aj 100  € mesačne. Pokiaľ Vaša domácnosť je na úrovní väčšieho stravovania musíte si povedať že aj v tomto a dá niečo zmeniť. Určite stravu neobmedzujte ale skúste variť jedla ktoré Vám ušetria na Vašom domácom rozpočte.