Chyť ma, ak to dokážeš


Ale darmo vám budem hovoriť, ak ste už ten film videli. Film natočený podľa skutočnej udalosti. A podľa knihy samozrejme (ako skoro každý film).

My sme sa rozhodli ho sledovať v jeden dlhý zimný večer. Rozmýšľali sme, akí film si pozrieť. Keďže ako pár sme sa nevedeli zhodnúť.. priateľ chcel western a ja niečo menej krvavé… napadlo mi, že by sme si mohli pozrieť film natočený podľa skutočnej udalosti. Dokumenty máme predsa radi obaja, tak toto je niečo podobné (aj keď miestami trochu prifarbené). Dali sme si do google vyhľadávača – „film podľa skutočnej udalosti“. Dostali sme sa na článok na jednej nemenovanej stránke, ktorý popisoval asi 10 najlepších reálnych filmov. Z ponuky sme vybrali tento a išlo sa na to.

šek

Možno sám o sebe vás nezaujme popisom, ale je neuveriteľné, čo všetko sa dá. Alebo dalo v časoch minulých.

Ďalej nečítaj, ak sa bojíš prezradenia pointy.

Je istom mladom chlapcovi, ktorého rodičia sa rozvádzajú. Veľmi dobre to nezvládne a utečie od nich, keď sa ho právnik pýta, s kým by chcel žiť. Začne žiť na vlastnú päsť. Keďže nemá z čoho žiť, príde na to ako sa dajú falšovať šeky. V tej istej dobe zatúži stať sa pilotom. Je ešte veľmi mladý, ale vynaliezavý. Uniformu získa veľmi jednoducho. Tak, že tvrdí, že tú svoju stratili v čistiarni. Je to neuveriteľné, ale ako pilot – mŕtva duša – nalieta niekoľko tisíc kilometrov, minie tisícky dolárov z falšovaných šekov a nakoniec ho to omrzí.

Po čase zatúži byť doktorom. 11 dlhých mesiacov pracuje na klinike a jeho jediným šťastím je to, že v noci, keď má služby ordinuje aj veľa praktikantov, ktorým dáva za úlohu všetko, čo on nevie. Veď on nie je vyučený lekár. Svoj diplom jednoducho sfalšoval tak, ako všetky doterajšie šeky.

A aby toho nebolo málo, rozhodne sa, že sa stane právnikom. Jediné, čo nedokázal oklamať, boli audítorské skúšky. Tie spravil síce až na tretí pokus, ale spravil. Jeho právnická prax ale netrvá dlho, pretože po ňom už dlhé roky pátra istý detektív, ktorý mu je na stope.

Nakoniec sa vydá na cestu okolo sveta spolu s mladými krásnymi ženami, ktorým nahovoril, že budú robiť letušky. Myslím, že vo Francúzsku ho chytili, odsedel si tam asi pol roka. No skoro zomrel. Policajt, čo po ňom pátral ho príde zobrať a celý príbeh sa končí tým, že mladík je odsúdený na 12 rokov, ale po cca troch rokoch mu policajti ponúkajú príležitosť pracovať ich v radoch. Pretože jeho vedomosti vo falšovaní šekov sú neskutočné, ponuku prijme.

vrtulník

Dnes organizuje rôzne školenia pre banky, poisťovne a podobné inštitúcie. Školenia ohľadom falošných šekov. Je z neho multimilionár a dokonca vynašiel taký šek, ktorý sa nedá sfalšovať.

Neskutočné, že?