Je bezpečné obchodovanie s kryptomenamy?

Bitcoin je vraj na vrchole a potom sa zoraďujú ostatné. Majú veľký potenciál obchodovania. Početné aplikácie na investície na burzách ich má. Isté riziko je v každom predaji či kkúpe preto treba analyzovať a potom sa rozhodnúť o potrebných krokoch.

kryptoměna

Mnister financií Nemecka si myslí, že kryptomeny ešte nie sú pripravené nahradiť tradičné bankovky. Vidí to reálne o 20 – 30 rokov. Uvidíme či to bude skôr či neskôr, ale je isté že digitálne meny zostávajú ako aj kryptocentre.
Napriek tomu Čína pripomína investorom riziká spojené s obchodovaním počiatočnými ponukami mincí. Komisia vo Veľkej Británii vyzvala úradov konať so zavedením opatrení o ochrane spotrebiteľa.

Generálna prokuratúra v USA, New Yorku zistila, že šifrovacie systémy na výmenu mien nemajú dostatočnú ochranu zákazníkov. Preto vznikajú vážne konflikty. Správa konštatovala, že možnosti sledovania trhu má málo digitálnych mien, preto odrádzajú klientov.
Negatívny vplyv na postihnuté zariadenia spôsobuje, že malware v baníckej kriminalite je hrozba čo pôsobí dôveryhodne. Na  zmiernenie rizík doporučujeme tieto osvedčené postupy

  • Aktualizujte zariadenia pravidelne s najnovším firmvérom, aby ste zabránili útočníkom využívať zraniteľné miesta.
  • Zmeňte predvolené poverenia zariade, zabránite neoprávneným prístupom.
  • Využívajte systém detekcie a prevencie aj antivírusov,  zabránite sa pokusom o zločin.
  • Dávajte si pozor na známe útokové vektory, sociálne prepracované odkazy, prílohy a súbory z podozrivých webových stránok, pochybné aplikácie tretích strán a nevyžiadané e-maily

miner

Používatelia môžu tiež zvážiť prijatie bezpečnostných riešení. Dokážu poskytnúť ochranu pred rôznych škodlivých softvérov na kryptografické získavanie prostriedkov pomocou kombinovanej techniky obrany.
Zabezpečenie Trend Micro ™ XGen ™  poskytuje vysoko presné strojové vzdelávanie, ktoré vytvárajú bránu  a  koncový bod, tým chránia fyzické, virtuálne a cloudové pracovné zaťaženia.

Technológie využívajú filtrovanie webových adries URL, analýzu správania, vlastné karantény, vďaka tomu poskytuje ochranu proti stále sa meniacim hrozbám, ktoré obchádzajú tradičné ovládacie prvky, využívajú známe a neznáme chyby. Riešenie:  Hybridné  zabezpečenie cloudu ,  ochrana používateľov a Obrana siete
 
Napriek prelomových inovácií virtuálnych platidiel je potrebné veľa problémov vyriešiť. Je vidieť že musia prejsť množstvo vylepšeniam aby boli dôveryhodné a bezpečné. Kolísanie cien by však mohlo zostať ešte dlhšie, aspoň pokiaľ trh dozrie.