Rýchla pomoc a zároveň aj prevencia pri upchatom potrubí

Mnohí z nás si v návale povinností a starostí bežného dňa nevšímame stav kanalizácie a odpadov, zabúdame na prevenciu čistenia a sledovania ich stavu. V havarijnej situácii začneme konať a vtedy je spoľahlivý, rýchly a profesionálny servis z ponuky krtkovanie Piešťany Ab-krtkovanie.sk veľkým pomocníkom. Okrem rýchleho zásahu, dostupnosti v každom regióne, profesionálneho prístupu Vám poskytne a ponúkne preventívne programy, vďaka ktorým získate lepší prehľad o stave Vášho potrubia či kanalizácie. Na stránke nájdete kontaktný formulár, stačí ho vyplniť a obratom získate spätnú odozvu, v prípade havárie je ale rýchlejší telefonický kontakt, lokalizácia, opis aktuálneho stavu, dostupnosť objektu a najmä jeho veľkosť.

elektromechanické krtkovanie

V závislosti od veľkosti potrubia, jeho dĺžky a priemeru sa zvolí vhodná technika tak, aby sa účinne odstránili usadeniny a nečistoty. Vo veľkých prevádzkach sa využíva čistenie prúdom vody pod vysokým tlakom za pomoci vodného čerpadla a špeciálnych čistiacich trysiek, ktoré uvoľňujú nánosy a spriechodňujú priemer potrubia. V domácnosti, vo výlevkách, drezoch, sifónoch, domácich odpadoch, umývadlách sa najviac osvedčilo elektromechanické čistenie pomocou elektrického motora, rotačných trysiek so špeciálnymi hlavicami, ktoré svojím pohybom uvoľňujú mastnotu, špinu, usadeniny a odpad na vnútornom priemere potrubia.

snímka potrubia

Obidva spôsoby sú rýchle, spoľahlivé, so zaručeným výsledkom, šetria prírodu a okolie, nie sú pri nich potrebné doplnkové búracie práce, takže výsledkom je korektný pomer ceny a kvality. Ak doriešite haváriu určite oceníte aj ponuku následných inštalatérskych služieb, ktoré spolu súvisia s riešením havarijného stavu a ktoré Vám takisto ušetria čas aj peniaze. Je dobré využiť aj ponuku prevencie a to najmä TV monitoring, trasovanie potrubia prípadne sanáciu alebo frézovanie. Získate prehľad o kanalizácii, najmä, ak sa časom stratila dokumentácia, budete mať k dispozícii záznam, ktorý si priebežne vyhodnotíte a premyslite si ďalšie kroky.