Ako si vybrať projektor pre domáce kino


V súčasnosti každý z nás túži mať doma čo najväčší televízor s čo najkvalitnejším obrazom, lenže to má malý háčik. Televízory takéhoto typu sú strašne predražené. Alternatívou je kúpiť si projektor pre domáce použitie, ktorý možno neponúkne najlepšiu kvalitu obrazu, ale za to je to výhodnejšia alternatíva z hľadiska financií.
Súčasný trh ponúka stovky typov projektorov, či už ide o mikro projektory, mini projektory alebo až po veľké biznis projektory. Stačí sa správne rozhodnúť.

android
Pri kúpe projektoru pre domáce použitie je potrebné zamerať sa spôsob ako a kde ho budete používať. To znamená, keď sa rozhodnete používať projektor v tmavej miestnosti tak by Vás mal zaujímať jediný parameter a to kontrast daného projektoru, ak si ho budete chcieť premietať cez deň tak je potrebné zaujímať sa o svietivosť projektoru. Dôležitým parametrom projektoru je svietivosť vo farbách, pretože nie všetky projektory zobrazujú farby rovnako a je pomerne dôležité sústrediť sa na to, aby pri projektore bol nejaký parameter ktorý sa nazýva farebný svetelný výkon alebo výstup vo farbách, color LED output. Je to dôležitý parameter, pretože ten nám napovie či daný projektor je schopný alebo nie je schopný zobraziť farby.
projektor

Pri výbere je potrebné sústrediť sa aj na to či projektor má trojčipový alebo jednočipový zobrazovací segment. Ak je segment  trojčipový, tak sa môžete spoľahnúť na to že farby budú dobré u každého výrobcu a pokiaľ ide o jednočipový segment projektor je potrebné počítať s tým že farby nebudú najlepšie.

čočky

 Ďalší parameter na ktorý je potrebné sa sústrediť je rozlíšenie. Domáci užívatelia určite ocenia full HD, to väčšina biznis projektorov vôbec neponúka. Taktiež je potrebné sa sústrediť na možnosť pripojenia, pretože v dnešnej dobe je obvyklé aby to pripojenie bolo bezdrôtové a nemusí to byť iba wifi môže to byť aj napríklad VI HD technológia ktorá je dokonca dvadsať krát rýchlejšia ako wifi.