Hokejové korčule v sebe skrývajú mnoho tajomstiev

Koniec 19. storočia bol v športovom svete zlomový. V tomto období sa po prvýkrát objavil šport, ktorý obľubujú ľudia po celom svete a fanúšikov neustále pribúda. Hokej milujú jednak nadšenci z tribún, ale stáva sa vášňou aj pre našich najmenších. Veľa malých chlapcov by nám na otázku, čím by sa chceli stať v budúcnosti odpovedalo, že profesionálnym hokejistom. A s hokejistom idú ruka v ruke aj hokejové korčule, ktoré sú pre neho jeho druhým ja.
 
brusle

Hokejové korčule a ich vývoj

 
Od svojho zrodu prešiel hokej viacerými fázami. Niektoré ho posilnili a obohatili, niektoré zase dali tento šport o niečo nižšie. Platí to aj v prípade hokejových korčúľ. To, v akom stave ich poznáme dnes, je výsledkom mnohých moderných objavov, ktoré ich skutočne vylepšili. Úplne prvé korčule patria ešte do praveku a používali ich lovci k lepšiemu pohybu po zamrznutej ploche. Predstavovali len kosti z uhynutých zvierat, ktorých tvar umožňoval tento pohyb. V 15. storočí boli po prvýkrát k drevu, ktoré umožňovalo pohyb, pripevnené železo, vďaka ktorému bol pohyb na zamrznutej ploche oveľa jednoduchší. Prvé korčule, ktoré boli určené na hranie hokeja boli v celku zložité. Ich základná konštrukcia predstavovala len topánku, na ktorú sa pomocou šnuriek upevňovalo železo, ktoré v tom prípade predstavovalo čepeľ. Boli však určené skôr pre rýchlokorčuľovanie, vďaka netypickému tvaru topánky boli pre hokejistov nepohodlné a hráč tak bol nemotorný. Hokejové korčule by mali mať pružnejšiu špičku, vďaka čomu sa hráč stane rýchlejším a jeho pohyb na ľadovej ploche jednoduchším.

hokej
 

Hokejové korčule, vďaka ktorým budete ľahký ako pierko

 
Pohyb na ľade je v súčasnosti možný vďaka korčuliam. Tie, ktoré sú určené práve na použitie na ľadovej ploche možno rozdeliť do troch základných skupín – krasokorčuliarske korčule, rýchlokorčule a hokejové korčule. Tie hokejové sú špecifické vo viacerých smeroch. Očakáva sa od nich, že budú ľahké a kvalitné. Vďaka ľahkosti je hráč výkonnejší a rýchlejší, čo je obzvlášť v tomto športe potrebné. Korčule by tiež mali byť aj bezpečné a vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré prispejú k väčšej bezpečnosti na ľadovej ploche. Ak aj vy hľadáte korčule, ktoré v sebe spájajú bezpečnosť, pohodlnosť a kvalitu, navštívte stránkuhttps://www.hokejovekorcule.sk/. Na tejto stránke sa dozviete množstvo zaujímavých informácií, ktoré vám pri výbere korčúl určite pomôžu. Ak si chcete rozšíriť svoje obzory o tom, čo je v súčasnosti na trhu v ponuke, na tejto stránke sa vám to určite podarí.