Viac priestoru a ušetrená voda

Sme štvorčlenná rodina a sprchovanie je u nás, už, zakázanou témou. Kvôli míňaniu vody, sme sa totiž pohádali toľkokrát, že sa o tom naozaj už radšej nebavíme. Teda, lepšie povedané, sprchovanie nikomu až tak nevadilo. Horšie to bolo s kúpaním. Deti jednoducho túto činnosť milovali a milujú. Aj keď sme im zakazovali sa vo vani čvachtať, robili to poza náš chrbát. Tak sme sa rozhodli, že s tým sekneme nadobro. Vaňu sme, pekne krásne, vymenili za sprchovací kút. 
Priznám sa, že nám trhalo srdce, keď deti prišli domov zo školy a uvideli kúpeľňu bez vane. Ďalej to takto už ale nešlo. My naozaj peniažky nekakáme. Žena  s čiernymi vlasmi stojí v sprchovom kúte
Takže milé rodinky, ak máte aj vy podobné ratolesti alebo iba chcete jednoducho ušetriť za vodu, sprchovací kút naozaj urobí svoje. V súčasnej dobe sa nám náklady za ňu, znížili skoro o polovicu. Určite vám však odporúčam kút s miestom, kde si môžete sadnúť. Nejde ani tak o pohodlie, ale skôr o praktickú stránku. V sede sa napríklad oveľa ľahšie holia nohy alebo umývajú vlasy. Predstavte si tieto dve činnosti v stoji. Naozaj to nie je pohodlné a nie raz ani bezpečné. Zlatý kohútik poliaty vodou v sprche
 
Pri montáži si dajte pozor aj na to, aby ste použili kvalitné závesy a bodové úchyty ku sprchovým kútom. My sme tak totiž neurobili a voda striekala cez škáry v stenách na kúte. Zdalo sa to zvláštne aj mne, no výmena úchytov naozaj zabrala. 
Ak máte malé deti, tak dajte pozor aj na výber vaničky. To je tá časť, kde stojíte a kde odteká voda. To len tak pre istotu, pre tých menej skúsených a chápavých. V ponuke obchodov nájdete vaničky z rôznych materiálov. Základ je to, aby bol povrch protišmykový. Všímajte si aj výšku, respektíve, hĺbku vaničky. Čím vyššia, tým lepšie. Ak vám totiž začne pomalšie odtekať voda, získate viac času. 
Tak, a to je asi všetko, čo by ste o sprchovacích kútoch mali vedieť. Aspoň mne, tieto informácie, na urobenie rozhodnutia vymeniť vaňu, stačili.