5 rád kde výhodne investovať


Ak chcete byť úspešným investorom a otočiť nejaké peniaze nie je podstatné ovládať len ako investovať ale podstatným faktom je kde investovať svoje financie. Podľa špecialistov je výhodné vložiť financie do:

peníze

·         nehnuteľnosti,
·         robotiky,
·         kolektívnych pôžičiek,
·         rizikovejších dlhopisov,
·         do podnikov v USA.
 
Prvá rada: Nehnuteľnosti
Tento typ investovania je známy už z dávnych čias no v každom roku je veľmi populárny. Najdôležitejšie je však prísť a zvoliť si správnu formu, keďže nie je výhodné kúpiť nejakú nehnuteľnosť a veriť, že sama Vám peniaze zhodnotí alebo porastie jej cena o rok a vy ju predáte. Vyskúšajte však vložiť financie napr. do developerských projektov. Na výber je v súčasnosti široká škála a máte možnosť si aj overiť ich výnosy a návratnosti za dobu ich existencie.

dohody

Druhá rada: Robotika
V dnešnej dobe patrí robotika medzi rozvíjajúce sa dynamické odvetvia, čo určite stojí za povšimnutie. Prognózy na budúci vývoj tejto sféry sú investovaniu naklonené, pretože predpokladajú, že najbližšie roky vstupne o 10%  rast trhu s robotikou, čo pre investorov môže znamenať skoro dvojnásobok vložených financií.

Tretia rada: Kolektívne pôžičky
Hovorí Vám niečo peer-to-peer? Ste na správnej ceste. Táto oblasť má tendenciu rásť a to prevažne v strednej Európe. Výhodou takéhoto investovania je relatívne nízke riziko. Celý proces funguje na princípe, že Investor vloží finančné prostriedky a distribučný kanál ich prerozdelí medzi žiadateľov o úver.

Jednoduché však?
Štvrtá rada: Dlhopisy
Na mysli nemáme tie nevýkonné dlhopisy ale naopak tie rizikovejšie. Dokonalým príkladom sú štátne dlhopisy. Ale dajte si pozor, nikdy nestavte všetko čo máte len do jednej možnosti ale prerozdeľte si to, pre prípadné riziko.

pokladnička

Piata rada: Spoločnosti v USA
Čo tak sa zamerať na konkrétnu krajinu a nie len na segmenty? Prečo je výhodné zamerať sa práve na tieto krajiny? Napríklad v USA došlo v minulom roku k úľave určitých regulácií, na čom majú najväčší zisk práve finančné podniky.
Ak neviete kam s peniazmi alebo len chcete zhodnotiť svoje úspory môžete sa inšpirovať a vyskúšať jeden s ponúkaných tipov.