Aktuálne informácie formou našich príspevkov


Sociálne siete poväčšinou chápeme ako priestor na komunikáciu, kde si píšeme s ľuďmi, ktorých už poznáme. No tým funkcie sociálnych sietí vôbec nekončia, naopak. Mnohé možnosti vyžitia a vplyvu aj na nás, eštelen začínajú.
Mám na mysli napríklad informovanosť a to možno ešte aktuálnejšiu, než z televíznych správ či z novín. V dnešnej dobe, pokiaľ je človek svedkom niečoho otrasného a je na mieste činu, všetko natáča na svoj mobil a okamžite ako prvé píše na sociálne siete. / V prvom rade by mal podať pomocnú ruku a prinajmenšom zavolať 112, no o tom neskôr.
sociální média
Skrátka je na mieste činu a všetko čoho je práve svedkom, dáva na sociálnu sieť. Teda naozaj, pokiaľ ho máme v priateľoch, tak sme od neho pomocou sociálnej siete informovaní skôr, než by sme čakali na správodajstvo a televízne noviny.
V mnohých dokumentoch a reportážach poslednej doby som si všimol, ako známi obetí vravia, že najskôr sa o incidente dočítali v profile človeka, ktorý prispel na sociálnu sieť, no úplnú istotu mali, až keď sa o incidente dozvedeli neskôr, formou televízie.
mobilní telefon
Teda povedal by som, že sociálne siete slúžia aj ako médium v podobe aktuálnych správ. No správy sú rôzne, nemusí sa jednať vždy o nejakú katastrofu v podobe stráty životov či podobných incidentov. Môže sa jednať aj o klebety na štýl bulváru. Teda informácie hlavne  zo života známych ľudí. Hlavne však aj tie, ktoré ich znemožnia. Či si potom na známu osobu vytvoríme chybnú alebo správnu mienku, to posúdiť neviem, pretože som pri tom človeku v dobe toho incidentu osobne nebol. Každopádne však sociálne siete dokážu takéhoto človeka poriadne znemožniť a či právom, alebo neprávom, k tomu sa vyjadriť neviem. Každopádne zasa netreba veriť úplne každému detailu a takisto mi príde nechutné, pokiaľ niektorého známeho človeka ľudia otravujú 24 hodín denne. Každý má svoje chyby, no nás nik nenatáča, tak ich ľahko schováme a nik o nich nevie.