Masážna Nuru procedúra

Na svete existuje obrovské množstvo rôznych druhov masážnych procedúr, ktoré sú zamerané na masírovanie celého tela alebo jeho konkrétnych oblastí. Niektoré masáže majú skôr hlbší duševný význam pre psychiku človeka než iné, ktoré sú skôr prospešnejšie pre uvoľnenie napätého svalstva. Medzi najznámejšie takéto relaxačné procedúry, ktoré dokážu energeticky nabiť psychické i fyzické zdravie človeka patrí tantra. Tantrické masáže sú známe po celom svete, avšak ich pôvod patrí do ďalekej Indie, kde sú tieto masážne techniky súčasťou starého náboženstva. V súčasnosti existuje niekoľko druhov tantrických masáží, ktoré sa zaoberajú rôznym účinkom, oblasťou tela alebo počtom zúčastnených ľudí. Pokojne si tak môžete dopriať takúto masáž i spoločne s vaším manželom či manželkou, priateľom alebo partnerom. Pokiaľ by ste však chceli skúsiť okrem klasickej indickej tantry aj jej japonskú alternatívu, určite hľadajte salón, kde majú v ponuke Nuru masáž https://www.tantradiamond.sk/zakladny-prehlad-vsetkych-druhov-tantra-masazi/.

masážna procedúra

Nuru masáž je masážna technika, ktorá síce vychádza z tantrického učenia, ale využíva sa počas nej špeciálny masážny gél s pôvodom z Japonska. Tento gél má názov Nuru, pričom je z neho odvodené aj samotné meno tohto typu masáže. Nuru gél sa vyrába zo známych rias Nori, ktoré sa často používajú aj pri príprave rôznych druhov japonských pokrmov.

Nuru gél

Jeho konzistencia je priehľadná, hustá s typickou gélovou štruktúrou, takže telo je po jeho natretí klzké, avšak gél nemá žiadnu nepríjemnú vôňu. Nie je nijako závadný voči ľudskej koži a dá sa po použití jednoducho odstrániť obyčajnou vodou alebo bežným sprchovým gélom. Taktiež sa dá ľahko vyprať z oblečenia alebo plachty či iného typu návlečky. Jeho účelom pri masáži je umožniť, aby bolo celé telo a najmä pokožka dostatočne kĺzavá. Nanesený Nuru gél následne pomáha k maximálnemu možnému pôžitku a k tomu, aby počas masáže jednotlivé dotyky boli lepšie precítené. Zážitok z celkovej masážnej procedúry je vďaka tomu mimoriadne silný a intenzívny.