Nadčasová hliníková fasáda

Veľmi dôležitou súčasťou každej stavby je fasáda. Aj keď množstvo ľudí si necháva realizáciu fasády až na posledné miesto, pre celkový vzhľad stavby je práve fasáda veľmi dôležitá. Pod pojmom fasáda si takmer každý predstaví náter na tehle. Zatiaľ čo v minulosti boli obľúbené najmä pestré farby ako žltá či oranžová, dnes je populárna skôr menej výrazná farba fasády. Mimoriadne obľúbené sú šedé odtieň. No aj doba ide dopredu a nemusíte sa uskromniť s bežnou fasádou.

hliník

Určite ste zaznamenali trend veľkoplošných okien. Už aj na bežných bungalovoch môžeme pozorovať veľké okná, ktoré zaberajú značnú časť fasády. No počuli ste už o hliníkových fasádach? Veľké konštrukcie ako napríklad banky, hoteli či rôzne kancelárske priestory si vyžadujú moderný vzhľad už na prvý pohľad. Zákazník by mali zaujať ešte pred vstupom do samotné budovy. Pre tieto veľké budovy je vhodný fasádny systém v podobe presklenej fasády. Hliníkové fasády sú populárne najmä pre moderný štýl novostavieb. Hliníkové fasády sa používajú pri priestorových konštrukciách a strešného presklenia, ktorých úlohou je presvetliť interiér budovy a vytvorenie moderného dojmu.

hliníková fasáda

Výhodou hliníkovej fasády spolu s veľkým presklením je v prvom rade dizajn. Ide o skutočne nadčasové riešenie fasády najmä pre veľké moderné stavby. Výhodou je tiež dlhá životnosť takýchto systémov, dokonalá izolácia a najmä takmer bez údržbový stav. Okrem veľkého presvetlenie interiéru poskytuje Hliníková fasáda tiež prepojenie interiéru s exteriérom. Takéto moderné fasády sú čoraz častejšou víziou budúcnosti u popredných architektov. Pri výbere hliníkovej fasády máte na výber zo širokej palety konštrukcií, vzhľadu a riešení. Ak aj vás zaujala hliníková fasáda, navštívte stránku lmmont.sk a prezrite si ponuku ponúkaných stĺpikových či proečkových štruktúr.