Nechcela by už aj Vaša kuchyňa zmenu?


Pri hľadaní novej podoby kuchyne veľmi často bývame v zajatí pôvodného usporiadania. Vo veľkej väčšine prípadov by išlo navrhnúť nové riešenie, ktoré by lepšie zodpovedalo dnešným potrebám a súčasným požiadavkám na modernú kuchyňu.
 
Tvar kuchyne
–        Uvažujete o výmene Vašej starej kuchyne, nechajte si poradiť, či by nebolo možné vymyslieť niečo nové, vhodnejšie a modernejšie. Okrem klasickej rovnej linky, sa stále častejšie stretávame s riešením kuchynskej zostavy do tvaru písmena L alebo U, prípadne v dvoch rovnobežných radoch proti sebe, a to aj v klasických panelákových bytoch, ktoré s prepojením s obytným priestorom získavajú viac miesta a svetla.
 luxusní světlá kuchyně
Pracovná doska
–        Hlavná pracovná plocha sa odporúča umiestniť medzi drez a sporák alebo varnú dosku. Jej dĺžka by mala byť minimálne 90 cm. Najžiadanejším materiálom, z ktorého sa vyrábajú pracovné dosky, je klasická drevotrieska s laminátovým povrchom. Okrem tohto štandardu môžeme voliť Coriano, Hi-mac alebo Silgranit. Tieto dosky možno ľahko tvarovať a bezšpárovo spájať.
 
Stolovanie v kuchyni
–        Pri riešení kuchyne môžeme využiť aj doplnkové prvky. Typickým príkladom sú malé raňajkové stolíky alebo pulty, ktoré sa často používajú v napojení na kuchynskú linku. Tu sa ale odporúča zvoliť riešenie také, aby pri väčšom počte osôb, išiel tento stolík odsunúť do priestoru. Upúšťa sa od barových pultov, ktoré v kombinácii s jedálenským stolom vytvára skôr odkladisko nepotrebných vecí.
 zrekonstruovaná kuchyně s velkou plochou
Spotrebiče v kuchyni
–        Dnešné trendy stoja na strane spotrebičov vstavaných. Zaberajú menej miesta, možno ich lepšie zladiť s linkou a niektoré ako umývačku, práčku alebo chladničku, môžete úplne schovať do jednotného vzhľadu linky. Pri tomto spôsobe oceníte aj absenciu medzier a škár medzi linkou a spotrebičmi, ktoré stoja voľne. Veľké, voľne stojace elektrospotrebiče, volíme len v tom prípade, keď sa nám páči ich zaujímavý dizajn. To sa týka predovšetkým chladničiek. Nepodceňujte ani otázku hlučnosti a ľahkého ovládania prístroja. Veľmi dôležitá je aj povrchová úprava iXelium, proti odtlačkom prstov, poškriabaniu či zmenám farebnosti.