Preč s akné! Už nemusíte skrývať svoju tvár


Akné je jedno z najčastejších kožných ochorení a dokáže nám  poriadne znepríjemniť život.  Neraz spôsobuje problém pri hľadaní práce alebo brigády, hlavne ak potrebujeme urobiť dobrý dojem. Vtedy nám akné na sebavedomí určité nepridá. Poďme si spoločne vybojovať krásnu pleť.

modelka


1. Nezabúdajte sa odlíčiť


Základné pravidlo, na ktoré nesmiete nikdy zabudnúť. Ak chodíte spať neodlíčené, robíte obrovskú chybu. Pleť nechávate plnú nečistôt a dávate priestor tvorbe vyrážok.


2. Čisté ruky


Aknózna pleť je náchylná na podráždenie. Počas dňa sa nevyhnete tomu, aby ste sa nedotýkali tváre. Vždy majte ruky čo najčistejšie, aby ste si nezanášali tvár baktériami.

tvář


3. Akné si nevytláčajte


Už ste to počuli snáď miliónkrát, ale ono to láka a veľmi. Ak si akné vytláčate, tak s tým okamžite skoncujte. Môžu vám ostať nepekné jazvy a to určite nechcete.


4. Myslite na kozmetiku a vhodné produkty


Je dôležité aby ste mali produkty, ktoré sú určené vášmu typu pleti. Dávajte pozor aby ste nepoužívali také, ktoré príliš vysušujú pleť. Môže sa stať, že pleť ešte viac rozdráždia a zvýšia produkciu kožného mazu. Vyberte si radšej šetrné produkty naakné.


5. Hydratácia


Rovnako ako je dôležité čistiť pleť, je dôležité ju hydratovať. Vždy po čistení nakrémujte tvár hydratačným krémom. Nie len že vaša pleť bude vyzerať živšie, ale aj zvýši účinok celkovej liečby akné.


6. Nelíčte sa, ak to nie je nutné


Doprajte svojej pleti oddych. Ak ste doma, nelíčte sa. Nemusíme ju neustále zaťažovať vrstvami mejkapu či púdru. Aj pleť si potrebuje občas vydýchnuť.


7. Zmeňte svoj životný štýl


Ak túžite po zdravej a čistej pleti oplatí sa vám prejsť na zdravšiu stravu. Nie nadarmo sa hovorí, ste to čo jete. Obmedzte konzumáciu cukrov a tukov. Doprajte si dostatočné množstvo spánku a vaša pleť sa vám odvďačí. Určite nezabúdajte ani na pravidelný pohyb.

akné


8. Vyhýbajte sa stresu


Okrem toho, že zo stresu pramení množstvo chorôb, môže spôsobovať aj tvorbu akné. Kašlite na to čo bude zajtra a neuháňajte sa. Aj vy potrebujete čas pre seba. Sadnite si a doprajte si oddych.


9. Nefajčite a vyhýbajte sa fajčiarskym priestorom


Ak túžite po krásnej pleti a pohybujete sa medzi fajčiarmi alebo dokonca fajčíte, tak na krásnu pleť rovno zabudnite. Cigaretový dym pôsobí na hormonálnu sústavu a spôsobuje permanentné poškodenie pokožky. Bola by škoda takto si zničiť pleť.


10. Hore hlavu


Neustále sa objavujúce vyrážky vedia zamávať so sebavedomím. Niekedy by sme sa najradšej skryli a vôbec nevychádzali von. Neprežívajte to. Časom sa to zmení a dodržiavanie správnej starostlivosti vám to pomôže zvládnuť.