ScanDisk – Connect Wireless Stick

–        Ide o velmi šikovné, miniatúrne zariadenie, ktoré rozšíri pamäť Vášho smartphonu alebo tabletu.
 
–        Disk môžete zakúpiť v niekoľkých prevedeniach, s rôzne veľkou kapacitou a je možné ho používať aj ako úplne bežný USB flash disk.
 
–        Tento zaujímavý flash disk poslúži aj ako bezdrôtové úložisko pre všetky mobilné zariadenia, teda dalo by sa povedať, niečo ako miniatúrne bezdrôtový NAS.
 
–        Zariadenie je možné nakonfigurovať aj tak, že sa pripojí k Wi-Fi routeru a užívateľ potom môže byť súčasne pripojený k internetu aj využívať obsah pamäte na disku.
 
–        K obsahu je možné veľmi jednoducho pristupovať prostredníctvom aplikácie Scandisk Connet aj bezdrôtovo práve cez Wi-Fi z mobilného zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS.
 
–        K tomuto disku sa môžu naraz pripojiť až tri rôzni užívatelia a prístup pre každého z nich možno zabezpečiť heslom. Dosah signálu je až 30 metrov.
 
–        64GB verzia disku ponúka prenosovú rýchlosť okolo 13 MB / s pre čítanie a 11 MB / s pre zápis dát. Pri vložení do USB portu mobilného zariadenia sa súčasne nabije vnútorný akumulátor, ktorý následne zásobuje disk a integrovaný Wi-Fi modul, keď nie je zasunutý do portu.
 
–        Rýchlosť, ktorou disk disponuje, je dostatočná aj pre prehrávanie filmov vo Full HD rozlíšení, jediný problém je však s titulkami. Napr. 2GB súbor sa bezdrôtovo stiahne a uloží asi za 13 minút, čo zodpovedá prenosovej rýchlosti 2,6 MB / s.
 
–        Prostredníctvom aplikácie je možné tiež zistiť veľkosť voľného miesta na disku a v akom stave sa práve nachádza batéria. Batérie, pri prehrávaní videí, vydrží asi štyri hodiny nepretržitej prevádzky.
 
–        Zariadenie ScanDisk Connect Wireless Stick vie automaticky zálohovať fotografie a videonahrávky z galérie do mobilného zariadenia.
 

–        Na disk sa dá dostať aj bezdrôtovo z notebooku cez webové rozhranie tak, že stačí zadať do vyhľadávača jeho IP adresu.