Výhľad na prínosný obchod


Pred tým, ako sa pustíme do niečoho veľkého mali by sme sa zamyslieť nad tým, ako to vlastne bude všetko fungovať. Nad čím sa treba zamyslieť, keď rozbiehame biznis ? Ktoré jednotlivé body si musíme nechať prejsť hlavou?

1.      Motivácia
Mali by sme vysvetliť sami sebe, prečo to vlastne chceme robiť. Ak skutočne chceme robiť práve toto,  nič nám nebude stáť v ceste a je to o krok bližšie k myšlienke, že sa nám bude dariť.

euro

2.      Motivovať druhých
Ak potrebujeme partnera je veľmi dôležité aby si bod číslo jedna uvedomili aj ľudia okolo nás, ktorý pre nás pracujú. Ak chceme mať dobré výsledky a chceme, aby každý business vyšiel mali by sme sa starať o spokojnosť a motiváciu svojich zamestnancov.

3.      Získať si ľudí
Všetko pôjde ľahšie ak okolo seba budeme mať ľudí naklonených na našu stranu. Ak potrebujeme zákazníkov mali by sme im ponúknuť určitú výhodu, ktorú keď splnia získajú niečo navyše.

4.      Porovnať sa s ostatnými
Od ostatných, ktorí môžu byť našou konkurenciou by sme sa mali učiť. Mali by sme si všímať nie len to v čom sú dobrý, ale aj určité nedostatky. Mali by sme si všímať, čo ľudom chýba a snažiť sa tak zlepšiť aj spoločnosť. Inteligentný človek vždy počúva ľudí okolo seba.

podnikatele

5.      Premyslieť si, ako bude daný business prebiehať
Ak chceme niečo získať teraz, mali by sme si predstaviť ako to môže vyzerať o pár rokov. Mali by sme byť určitými vizionármi, ktorí vedia čo príde ak sa rozhodnú danú vec uskutočniť. Pri zakladaní firmy alebo dohadovaní nejakej dohody musíme vedieť, čo nám daná vec prinesie a ako nás ovplyvní.

6.      Usilovať o gamifikáciu
Premýšľať o každom svojom kroku. Byť dva kroky vpred. Vyhneme sa vlastne veciam, ktoré by nás mohli nepríjemne prekvapiť.
Aby sme mohli byť dobrý vo svojej práci musí nás aj baviť. Pokiaľ tvoríme business a chceme, aby sa nám darilo a aby nás práca bavila, mali by sme premýšľať nad tým, čo bude.