Zdravotnícke oblečenie pre sestričky

Niektoré povolania si vyžadujú špeciálne pracovné oblečenie. Napríklad v nemocniciach majú doktori a sestričky rôzne zdravotnícke oblečenie, podľa ktorého ich pacient ľahšie rozpozná. Špeciálne pracovné oblečenie majú napríklad aj pracovníci na stavbách, zvárači alebo pracovníci v mäsovom priemysle. V práci by sa človek mal cítiť pohodlne, nakoľko v nej strávi mnoho hodín, niekedy aj na úkor voľného času.

lékař

Zdravotnícke oblečenie sú aj bluzóny, košele či lekárske plášte

Určite ste si niekedy všimli, že zdravotné sestričky majú na sebe typické nemocničné oblečenie. Väčšinou sa jedná o oblečenie v bielej farbe, ktoré na pacientov pôsobí čisto a upokojujúco. Avšak čoraz väčším trendom je mať zdravotnícke oblečenie v rôznych svetlých farbách, ktoré pôsobia možno o niečo menej prísne. V detských ambulanciách sa dokonca začali využívať košele a blúzky s rôznymi veselými detskými motívmi, ktoré sú pre deti upokojujúce a navyše veľmi hravé. Preto na sestričkách môžeme vidieť košele s pastelkovým, macíkovým, autíčkovým či písmenkovým vzorom. Na vrchnú časť tela existuje zdravotnícke oblečenie vo forme trička, košele, polokošele, bluzónu, vesty či mikiny. Dokonca existujú aj zdravotné šaty či sukne v ktorých sa niektoré ženy cítia pri výkone svojho povolania omnoho lepšie. Na spodnú časť tela sú k dispozícii väčšinou nohavice, či spomínané sukne. Ako praktický doplnok pre doktorov je aj lekársky plášť.

pohotovost

Strihy zdravotníckeho oblečenia pre ženy

Zdravotnícke odevy sú špecifický typ oblečenia a ich využitie je prednostne v ošetrovniach, nemocniciach či ambulanciách. Tento typ oblečenia je navyše štandardizovaný zo zákona a musí spĺňať určité parametre. Strih zdravotníckeho oblečenia je rôzny. Existujú dlhšie aj kratšie kombinácie tričiek, polokošieľ či tuník. Tiež existujú voľnejšie aj obtiahnutejšie varianty týchto odevov. Rozhodujúci je tiež aj materiál z ktorého sa toto oblečenie vyrába. Najlepšie je ak vrchná časť odevu je vyrobená z bavlny, aby ženu či muža dobre hriala, bola príjemná na dotyk a tiež aj dobre absorbovala pot. Zdravotnícke oblečenie sa nezvykne vyrábať čisto z umelých tkanív nakoľko celý deň strávený v tomto oblečení by bol nesmierne nepríjemný. Vhodná je tiež kombinácia bavlny a polyesteru, pretože polyester zabezpečí menšiu krčivosť vrchnej či spodnej časti zdravotníckeho oblečenia.