Bolesť kolena, problém, ktorý sa nedá a nemôže ignorovať

Kolenný kĺb je najzaťažovanejší kĺb v celom ľudskom tele. Preto z času na čas každý z nás pocíti nepríjemnú bolesť kolena, ktorá dokáže poriadne prekaziť každodenné aktivity. Kolenný kĺb sa totiž celý deň vystiera, ohýba a vykonáva rôzne rotačné pohyby. Vďaka kolenu sme schopní chodiť po rovine ale aj do kopca, po schodoch ale aj skákať či behať. Keď sa bolesť kolena objaví, treba tieto varovné signály počúvať a navštíviť lekársku pomoc alebo dočasne zmierniť životné tempo. Koleno si totižto zaslúži mimoriadnu starostlivosť a pravidelnú výživu.

kolena

Bolesť kolena postihuje všetky vekové kategórie

Je to skutočne tak, pretože bolest kolena postihuje mladú aj staršiu generáciu. Bolesť kolena si tiež nevyberá pohlavie a rovnako ňou trpia muži aj ženy. Zaujímavosťou je, že bolesť kolena pociťujú športovci aj ľudia, ktorí sa nevenujú žiadnym športovým aktivitám. Športovci pociťujú bolesť kolena pravdepodobne z nadmerného zaťažovania a ľudia, ktorí sa nevenujú športu z toho dôvodu, že ako náhle je koleno či kĺby namáhané, tak hneď pociťujú bolesť či napätie. Preto treba vykonávať všetko s mierou a koleno z času na čas posilniť vhodnými cvikmi akými sú napríklad výpady, unožovanie, prinožovanie alebo drepy. Na zmiernenie bolesti kolena, kĺbov či svalov tiež existujú rôzne výživové doplnky, ktoré obsahujú kolagén, selén, kyselinu hyaluronovú, vitamín C a D.

To že koleno nie je v poriadku sa dá odhaliť pri akejkoľvek bolesti pri pohybe, alebo ak sa koleno nedá ohnúť či vystrieť. Bolesť kolena odhalí aj opuch alebo podliatina, pretože postihnuté koleno býva v porovnaní so zdravým kolenom o poznanie väčšie.

Punkcia a bolesť kolena

Punkcia je procedúra, ktorá je pri neznesiteľnej bolesti kolena nevyhnutná. Je to jednoduchá a málo bolestivá procedúra, vďaka ktorej sa odsaje nadbytočná tekutina z kolena. Pacienti po tomto zákroku už na nepríjemnú bolesť kolena ani nepomyslia, pretože sa im uľaví od nepríjemného tlaku a bolesti. Táto tekutina sa následné podrobí laboratórnym vyšetreniam, ktoré môžu odhaliť príčinu tejto bolesti vďaka prítomnosti krvi, baktérii či kryštálikov, ktoré spôsobujú dnu. Opuch a bolesť kolena netreba v žiadnom prípade podceňovať a čakať, že to prejde zo dňa na deň. Pri bolesti kĺbov, kolena či svalov treba byť trpezlivý a vďaka správnej liečbe sa dá bolesť zmierniť.

koleno

AK vás problematika ohľadne bolesti kolena zaujala neváhajte navštíviť internetovú stránku http://hovormeoklboch.sk/, kde sa dozviete zaujímavé a užitočné rady. Nedovoľte aby vás bolesť kolena obmedzila pri každodenných činnostiach.