Piešťany, klenot medzi slovenskými kúpeľmi

Na Slovensku máme mnoho kúpeľov, ktoré sa vyznačujú výbornými zdravotníckymi, ubytovacími, gastronomickými a inými službami. Slovenské kúpele s obľubou navštevujú slovenskí aj zahraniční turisti, ktorí sa do nich vracajú aj rok čo rok. Väčšina slovenských kúpeľov sa nachádza aj v krásnom prostredí, v obklopení majestátnych hôr a s čerstvým vzduchom. Do kúpeľov si príde oddýchnuť a načerpať novú silu mnoho rekreantov.

msáž

Slovenské kúpele s 200 ročnou tradíciou

Kúpele, ktoré sa nachádzajú v slovenskom meste Piešťany sa vyznačujú už skutočne dlhou tradíciou, vďaka ktorej patria medzi najlepšie slovenské kúpele súčasnosti. Slovenské liečebné kúpele Piešťany patria dokonca viac ako sto rokov k popredným a uznávaným kúpeľom v Európe a sú známe aj ako medzinárodné stredisko liečby reumatických chorôb. V Piešťanoch je navyše rozšírený aj kultúrny, spoločenský a rekreačný život. Nachádza sa v nich aj množstvo historických pamiatok, ktoré potešia nie jedného turistu.

Kúpele Piešťany si zakladajú na prírodných liečivých zdrojov, minerálnej a termálnej vode a unikátnom liečivom bahne. Práve tieto zdroje boli aj základom pre ich vznik už pred niekoľkými rokmi. Slovenské kúpele v tomto meste orientujú na liečbu reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu. Vďaka špecializovaným liečebným postupom sa u pacientov znižujú zápaly v kĺboch, kolenách a chrupavkách, čím sa zlepšuje ich pohyblivosť. Bolesti kolena či kĺbov dokážu poriadne človeka potrápiť, preto tieto bolesti netreba podceňovať ale vyhľadať lekársku pomoc čím skôr. Reumatizmus pritom postihuje všetky vekové skupiny bez ohľadu na pohlavie a fyzickú kondícii človeka.

Zdravotné procedúry v slovenských kúpeľoch Piešťany

Kúpele Piešťany však okrem liečebných postupov na reumatizmus ponúka aj mnoho ďalších procedúr na skvalitnenie života. Medzi tieto procedúry patrí napríklad balneoterapia, bahnisko, bahenné zábaly, vodoliečbu, rôzne liečivé kúpele, saunu, elektroliečbu, ultrazvuk, magnetoterapiu, inhaláciu, kryoterapiu ale aj psychoterapiu či špeciálnu logopédiu. Pre celkovú relaxáciu tela je tiež možné navštíviť masáže, jógové cvičenia alebo cvičenia v závesoch.

koupele

V Piešťanoch si okrem kvalitných procedúr prídu na svoje aj nadšenci pre športové a kultúrne vyžitie. V blízkosti kúpeľov sa nachádza kúpalisko, golfové ihrisko a v lete sa konajú rôzne spoločenské akcie. Areál kúpeľov je tiež vhodný na pešie prechádzky alebo cykloturistiku, pretože sa nachádza v obkolesení stromov, ktoré zabezpečia čerstvý vzduch a príjemný chládok. Z času na čas si teda treba dopriať liečbu, oddych a relax a oddýchnuť si od každodenných starostí a nadbytočného stresu.

Ak Vás téma a zaujímavosti zo sveta vodného bohatstva zaujala neváhajte navštíviť stránkuwww.nasavoda.sk, kde sa dozviete o vode oveľa viac.