Kefa na vlasy. Ktorá je najšetrnejšia?


Každá z Vás to pozná. Ráno sa ponáhľate do práce, chystáte deťom desiate a pod.
a popri tomto zhone Vám nikdy neostane čas na opatrné česanie vlasov. Tak sa učešete čo najrýchlejšie obyčajnou kefou s kovovými štetinkami na tvrdej podstavbe a výsledkom je „chumáč“ vytrhaných vlasov. Následne sa sťažujete kamarátke ako Vám vypadávajú vlasy a pýtate sa čo s tým robiť. Odpoveď je jednoduchá. Nielen rýchlosť, ale aj cit pri česaní zaváži! Ak si chcete zachovať zdravé a odolné vlasy, základ nie je iba šampón, balzam, maska na vlasy a rôzne vitamíny, ale aj správny výber vhodnej kefy na vlasy.
kartáče na vlasy
Prírodné štetiny podporia rezistenciu – odolnosť Vašich vlasov. Štetiny z diviačej, kozej a konskej srsti zaručujú jemné česanie bez poškodenia štruktúry vlasov. Táto srsť má veľmi podobné vlastnosti ako ľudské vlasy. V drevenej konštrukcii sa nachádzajú na husto zasadené štetinky v rôznej dĺžke. Kefa sa po použití vyčistí od najviditeľnejších nečistôt a opláchne vo vode. Potom ju stačí položiť štetinami nadol a nechať usušiť na nočnom stolíku.

Ako sa správne česať?


1.      Nezaťažujte vlasy umelohmotnými lacnými kefami.

2.      Masírujte pokožku hlavy kefou so štetinami vloženými do gumového bruška.

3.      Ak máte dlhé vlasy, prečešte najprv spodok vlasov a následne prejdite z vrchu až ku končekom.
 
4.      Používajte kefu z prírodných materiálov na záverečné prečesanie. Pri dlhodobom česaní tak budete zabraňovať nadmernej produkcii mazu.

5.      Kefa z diviačích alebo konských štetín zachytí nečistoty a prach z ovzdušia, čím zabezpečí lesk.

kartáč z kozí srsti
6.      Okrúhla kefa z prírodných štetín zabráni zelektrizovaniu vlasov.
 
Česanie podporuje prekrvenie pokožky na hlave a odstraňuje mŕtve vlasy. Najnevhodnejšie je zaobstarať si kovovú kefu. Táto poškodí nielen vlas samotný, ale aj Vašu pokožku. Riskujete dokonca infekcie pri opakujúcom sa náhodnom poranení. Pri správnom výbere kefy a spôsobe česania budú Vaše vlasy zdravé a lesklé. Vymeňte ešte dnes starú kefu za novú a potešte svoje vlasy!