Osobné údaje a ich ochrana


Povedzme že máte účet na sociálnej sieti , no bojíte  sa že sa Vám niekto dostane do Vášho účtu . Chcete si ho poriadne zabezpečiť ale neviete ako. Dá sa chrániť podstate všelikým zabezpečím , ale nie je vždy všetko tak ako má byť. Najúčinnejšie zabezpečenie je ak sa budete prihlasovať cez svoj mobil. Vtedy Vám príde kód , ktorý vidíte len vy a navyše viete kde a kedy ste sa prihlásili.
bezpečnost sítě

Na druhej strane sociálna sieť nie je jediná ktorá požaduje zabezpečenie . Idete si nakúpiť tovar cez e-shop , no bojíte sa že vaše číslo účtu môže niekto vdrieť a zneužiť ho. Je Predsa normálne že sa bojíte os voje peniaze , a preto využívate iné spôsoby platby . Báť sa už nemusíte. Všetky e-shopy sú zabezpečené a môžete ich bez problémov používať. No ale aj tak buďte stále opatrný a radšej si kupujte tovar ale o produkt cez overené stránky .

 

V dnešnej dobe , deti hrávajú online hry , a kupujú si tam rôzne výbavy , zbrane a podobne ktoré hre používajú . Nie nekupujú si reálne zbrane ale zbrane do hry. Na to aby si také niečo kúpili musia zadať číslo bankového účtu aby si mohli niečo takéto zakúpiť. Keďže deti alebo mládež  ešte nemajú vlastný účet , použijú Váš. Samozrejme že budete  tom vedieť , ale treba si dávať pozor komu zasielajú peniaze  a či tá daná stránka z online hrou bezpečná a či si naozaj zakúpia to čo chcú.

 

 zabezpečení PC

Ešte sa vrátime spať do e-shopou . Niektorý ľudia si objednávajú tovar alebo produkt zo zahraničných obchodov a niekedy to nemusí dopadnúť tak ako vy chcete. Objednáte si niečo , zadáte číslo úctu a čakáte na doručenie tovaru. No po dlhom mesačnom čakaní Vám nič nechodí a zistene že ste boli klamaný. V tomto prípade platí dva krát meraj a raz rež , alebo dôveruj ale preveruj , no tak nijak to znie. Znamená to ale že zabezpečenie takýchto stánok nie je vždy stopercentné či už pri kúpe tovaru alebo pri zadávania osobných údajov.

 

Chcel som ale týmto povedať že ak niekde dávate číslo svojho účtu , všímajte si či je stránka alebo e-shop zabezpečený , aby vaše osobne údaje neunikli niekde kde nemajú alebo či ich predajca alebo iný človek nezneužije na iné účely .