Online? Radšej chvíľku offline.


Už nadobro odzvonilo časom, kedy sme kvôli nejakej maličkosti išli pár kilometrov na bicykli, aby sme zazvonili pod oknom známemu a na desať minút pokecali a odovzdali mu napríklad knižku. Taktiež sú preč časy, keď sme celé leto fotili v prírode naše zážitky, na jeseň dali fotky vyvolať a následne sme ich dôkladne odložili do fotoalbumu, ktorý mal hmotnú podobu. Dnes už nám takéto, kedysi samozrejmé veci prídu smiešne a niekedy sa na nich dobre pobavíme. Pomocu online pripojenia na sociálnu sieť je dnes všetko jednoduchšie. No má to aj svoje následky.
světová komunikace
•        Posledný výskum totižto ukázal, že 68 % mladých ľudí sa priamemu kontaktu radšej vyhýba. Pretože táto generácia a aj následujúca, využíva novodobý a pohodlnejší spoôsob ako komunikovať i ako niečo vybaviť. Je to fajn, lenže už sa v nich nevytvára taká schopnosť a ochota komunikovať takpovediac zoči- voči. Nie sú a nebudú na to zvyknutí do takej miery ako predchádzajúca generácia. 30 % mladých ľudí odmieta podujatia, kde mu museli ukázať svoju schopnosť zreteľne komunikovať, hrdo vystupovať, byť vtipný a hladieť do očí spolupozvaným. 8 z 10tich mladých ľudí priznalo, že vybavujú záležitosti, ako napríklad dohodnutie pohovoru- online.

•        Naše fotky umiestnené na sociálnej sieti.Vedeli ste o tom, že paradoxne v poslednej dobe sa stáva čím viac populárnejším trendom dať si fotografie vlastnoručne vyvolať a následne si dať zhotoviť fotoknihu? Fotky vyvolané priamo z fotoaparátu alebo smartfónu sú vyvovalené v originálnej kvalite, akou náš fotoaparát alebo smartfón disponuje. Akurát budú na papieri a môžme si vytvoriť spomínanú hmotnú fotoknihu. Avšak pozor! Ak fotky najskôr umiestnime na sociálnu sieť, potom ich stiahneme a dáme vyvolať, zbadáme, že kvalita je horšia. Sociálna sieť nám síce dáva možnosť vložiť foto vo vysokej kvalite, no málokto túto možnosť využíva, pretože by to dlhšie trvalo.
zamčený monitor
Možnosť online je určite skvelou pomocníčkou, avšak nesmieme zabudnúť stýkať sa s osobami zoči- voči a takto si v podsate trénovať našu schopnosť sociálne fungovať. Taktiež odporúčam dať si vyrobiť vyššie spomínanú fotoknihu, aby sme naše krásne zážitky mali navždy uložené v tej najoriginálnejšej kvalite.