Krásne a upravené

Presne také by mali byť ruky každej z nás. Či už pracujeme v kancelárii alebo niekde v záhrade, na to, ako naše ruky vyzerajú by sme si mali dávať pozor za každých okolností. Nikde nie je napísané, že musíte mať vždy perfektne nalakované a dlhé nechty, pretože to každá žena nemusí obľubovať. Stačí len, aby boli nechty čisté a vkusne upravené presne tak, ako to vám vyhovuje. Ak sa ale predsa len rozhodnete, že vám vaše krátke nechty už nestačia a chceli by ste vyskúšať niečo, čo vydrží a nemusíte sa úprave nechtov pravidelne venovať vy doma, riešením sú nechty, ktoré vám vytvoria a podľa vašich požiadaviek upravia profesionálne nechtové dizajnérky v špecializovaných salónoch či nechtových štúdiách.

nehty

Gél či akryl?
Ak sa teda rozhodnete zveriť svoje nechty do rúk odborníčkam, máte na výber z dvoch typov nechtov, ktoré sa od seba odlišujú materiálom a spôsobom použitia. Gélové i akrylové nechty sú ale trvácne a sú vhodné na každodenné použitie.

· gélové nechty – tvoria sa za pomoci špeciálneho gélu, ktorý sa aplikuje priamo na váš alebo na umelý necht, podľa toho, či si chcete len posilniť svoje nechty alebo ich chcete aj predĺžiť. Tento gél tvrdne pod špeciálnou UV lampu a naň sa po upravení tvaru a dĺžky nechtu môžu aplikovať laky a gély rôznych farieb či rôzne dekorácie. Výsledok vyzerá prirodzene a „neumelo“.

· akrylové nechty – tvoria sa za pomoci polymérneho prášku, ktorý na vašich nechtoch zanechá tvrdú a odolnú vrstvu. Na zatvrdnutie akrylu stačí vzduch, avšak jeho použitie je dosť zapáchajúce. Akrylové nechty sú trvácnejšie ako tie gélové, ale nevyzerajú tak prirodzene. Po ich zatvrdnutí a úprave sa rovnako môžu zdobiť a farbiť podľa toho, ako si to želáte.

manikura

Skúsené nechtové dizajnérky dnes využívajú oba spôsoby na tvorbu a modeling nechtov a je len na rozhodnutí zákazníčky, ktorý z nich si vyberie. Najlepšie je prediskutovať a dohodnúť sa s konkrétnou dizajnérkou, ktorej zverujete svoje nechty do opatery, ktorý spôsob bude pre vás ten najvhodnejší. potom sa už len stačí tešiť s krásnych a upravených nechtov, ktoré sa nebudete hanbiť niekde ukázať.