Legendárne počítačové hry zdarma, ktoré môžete hrať bez inštalácie

Aj videohry majú svoje korene a svojich predkov. Mániu PC gamingu odštartovali už hry kompatibilné s operačným systémom MS-DOS. Ľudovo im vravíme "dosovky". Sú to počítačové hry z konca 80-tych a začiatku 90-tych rokov minulého storočia. Éra ich popularity však pretrvávala celú dekádu, čiže až po nové milénium a aj dnes sa isto nájdu pamätníci alebo zvedavci, ktorí si ich hraním radi skrátia čas.
A práve pre nich mám veľmi dobrú správu.

hry

Zbierku pozostávajúcu z takmer 2400 známych a legendárnych "dosoviek" môžete hrať priamo cez svoj internetový prehľadávač, respektíve cez jednu internetovú stránku.
Stačí, ak do vyhľadávača Google zadáte softwarelibrary msdos games a kliknete na prvý odkaz. A hľa! Ste tu! Čaká vás na takmer 2400 starých dobrých hier, ktoré nemusíte sťahovať, inštalovať, ale sú emulované priamo cez prehľadávač. Môžete rovno hrať.

Ak som Vás týmto návodom neoslovil a myslíte si "načo by som hral staré hry", tak prosím čítajte ďalej. Aj napriek dnes už zastaralo pôsobiacej grafike v sebe ukrývajú sympatickú hrateľnosť. Či už ide o adventúry, akčné, strieľačky, stratégie, športové,… pravého znalca isto potešia a strávi pri nich niekoľko zábavne prebiehajúcich hodín.

Myslíte si, že dnešné populárne a moderné tituly vznikli len tak a v súčasnej podobe? V mnohých prípadoch im boli inšpiráciou práve tieto hry, ktoré boli populárne pred viac než 20-timi rokmi. Skutočne nejde o žiaden "odpad zdarma", ale o legendárne klasiky. Nájdete tu kedysi veľmi populárne tituly ako Wolfenstein 3D, NHL 94, Dangerous Dave in the Haunted Mansion, Prince of Persia, Pac-Man, Sim-city, Golden Axe, Prehistoric,… a ešte viac než 2000 podobných klasík všetko online a na jednom webe. Stačí iba kliknúť na jednu z hier, ktorých zoznam budete mať priamo pred sebou.

konzole

  • Hry sú emulované cez program DOSbox a v prípade, že by ste s hraním cez prehľadávač neboli spokojní, tento program si môžete stiahnuť na váš harddisk spolu s hrami cez viaceré stránky, ktoré túto možnosť ponúkajú zdarma. Ale k tomu už odporúčam zhliadnuť video-návody (na Youtube).