Odporúčania pre výber práčky


Hlavné kritériá, ktorým musíte venovať pozornosť pri výbere sú: veľkosť, množstvo/objem, metóda plnenia, technické charakteristiky, funkčný súbor a značka. Pred objednaním zariadenia z internetu alebo z obchodu by nebolo zbytočné dozvedieť sa o funkciách a schopnostiach zariadenia, ktoré potrebujete.
Práčky sú rozdelené na európske a ázijské. Tie sa vyznačujú veľkým množstvom rôznych funkcií. Každý model má elektronický ovládací panel a sú oveľa lacnejšie ako práčky inej výroby. Európske stroje majú menej funkcií, ale sú veľmi praktické a spoľahlivé.

praní

·         Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je presne určiť, kde bude práčka nainštalovaná. To je naozaj veľmi dôležité, pretože od tohto rozhodnutia bude závisieť  voľba spôsobu nakladania, rovnako ako aj rozmery stroja. Práčky sú v ponuke s predným a vertikálnym spôsobom nakladania. Pre malú rodinu stačí byť model s nádržou, v ktorej môžete ukladať  4-5 kg ​​bielizne. Bude to oveľa lepšie, keď bude vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, a nie z smaltovanej ocele alebo plastu.

·         Ďalšou dôležitou vlastnosťou je točenie bielizne . Spravidla sa v moderných umývacích jednotkách môže rýchlosť bubna dosiahnuť 400-1600 ot./min. Ale je už dlho jasné, že otáčanie pri rýchlostiach nad 1000 otáčok za minútu nie je v praxi nikdy užitočné a dokonca je potom práčka extrémne problematická.
·         Najdrahšia je funkcia sušenie bielizne. Ak máte možnosť sami susiť svoje oblečenie, prirodzene – je to v poriadku. Ale ak takáto možnosť neexistuje, funkcia sušenia je jednoducho potrebná.

pračky

·         Algoritmy a umývacie režimy pre práčky všetkých typov sú veľmi podobné. Väčšina modelov má aj ďalšie funkcie, napríklad: „Intenzívne opláchnutie“, „Ručné pranie“, „Pred namáčaním“ atď.
Približné štatistiky naznačujú, že práčky čínskej výroby Vám budú slúžiť asi 3 až 5 rokov, modely talianskej výroby – od 5 do 8 rokov, a švédske a rakúske – 10-15 rokov.