Súčasťou kvalitnej postele je aj polohovateľný rošt

Slovenský výrobca postelí a matracov, spoločnosť SEGUM, pôsobí na trhu už od roku 1992 a výrobňu majú v Senici. Za tie dlhé roky už majú svoje skúsenosti a všetky ponúkajú aj vo svojich showroomoch, kde každému zákazníkovi poradia a pomôžu s výberom, aby mali zabezpečený zdravý spánok.

Kvalitu ocení aj domáci miláčik

Večer čo večer si líhame do postele, aby sme v spánku nabrali energiu do ďalšieho dňa. Kvalitný a zdravý spánok pritom záleží od matraca, ktorý by mal spĺňať zdravotné ortopedické požiadavky. V súčasnosti sa módne trendy menia aj čo sa týka vzhľadu a prevedenia postelí či matracov, kde vedú hrubé matrace, pri ktorých je zaručený komfort spánku. Moderné postele sa vyrábajú rošty polohovateľné z viacerých druhov materiálov, no vždy s ohľadom na zdravotné a ortopedické hľadisko.

Komfortný spánok však okrem matraca či štýlovej postele má na svedomí aj kvalitný rošt pod matrac. Na trhu výrobca ponúka vysoko kvalitný polohovateľný lamelový rošt, ktorý je možné polohovať do rozličných polôh v oblasti hlavy a nôh. Časť medzi polohovateľnou oblasťou pri hlave a tiež nohách je veľká a ponúka dôkladnú oporu pre bedrá, pričom sa na matraci dá sedieť oveľa pohodlnejšie. Rošt je zostavený z 28 lamiel s povrchovou úpravou, prichytené sú v mäkkých kaučukových puzdrách. Ich tvar je konštruovaný tak, aby zabezpečili dvojité pruženie a tiež umožňujú natáčanie lamiel v akomkoľvek smere, preto rošt dokáže kopírovať tvar tela takmer dokonalo. Puzdrá sú uložené nad bočnicou roštu, čo zaručuje odolnosť pred mechanickým poškodením a tiež ich vyššiu nosnosť.

Zdravý spánok na zdravotnom matraci

V chrbtovej časti roštu sú zdvojené lamely, je ich päť a ich úlohou je nastavenie tvrdosti jednotlivých roštov. Stabilitu pri ležaní zaisťuje stredový popruh. Zaujímavé sú vyvŕtané otvory v oblasti ramien, ktorými sa lamely zmäkčujú. Polohovateľné rošty sú vhodné pre ľudí s hmotnosťou do 130 kg, ak si vyberiete edíciu MEGA, tak ich nosnosť je až 150 kg. Výrobca dodáva aj atypické rozmery vyrobené na zákazku.