Dvere k vašej spokojnosti

Keď sa nad tým zamyslíme, dvere sú jedny z najdôležitejších častí akejkoľvek budovy. Nie len že bránia vstupu nepovoleným osobám, ale tiež nám poskytujú bezpečie a súkromie a v neposlednom rade esteticky dopĺňajú priestor, v ktorom sa pohybujeme. Nejde však len o funkčnú, ale aj o estetickú časť vášho bytu, domu, či kancelárie a preto sa pri ich výbere netreba ponáhľať. Určite všetci dobre poznáme bolestivé nárazy do kľučiek dverí, hlasné zabuchnutia pod vplyvom prievanu alebo zachytávanie rôznych vecí o kľučky pri prechode cez dvere. Všetky tieto problémy vyriešia sklenené posuvné dvere.

posuvné sklenené dvere

Okrem svojho minimalistického dizajnu, ktorý je oku príjemný na prvý pohľad, majú niekoľko neprekonateľných výhod voči klasickým dverám. Posuvné sklenené dvere opticky zväčšujú priestor a dovoľujú voľný prechod svetlu, čím sú ideálne aj do menších priestorov. Na menšie plochy sú určite ideálne tiež preto, že na rozdiel od klasických dverí sa na ich otváranie nevyžaduje určitá rezerva, aby sa predišlo nárazom napríklad do stien a podobne.

Sklenené posuvné dvere sú vyrobené z tvrdého bezpečnostného skla, takže o ich bezpečnostné kvality nemusíte mať obavu. Môže sa zdať, že využitím takýchto dverí sa v podstate vzdávate svojho súkromia, keďže sú presklené. Opak je však pravdou, pretože si tieto dvere môžete prispôsobiť vašim predstavám. Máte totiž na výber z rôznych prevedení skla, od klasického číreho, cez matné a dokonca si na vaše dvere môžete nechať aplikovať rôzne grafické prvky. Parametre ako veľkosť dverí, nosnosť stien, stropu a podlahy, a tiež návrhy stavebných otvorov je potrebné zohľadniť pri výbere posuvných dverí. Osadené sú totiž do lišty na ne určenej a siahajú od zeme až tesne pod strop.

sklenené posuvné dvere s grafickým prvkom

Ak chcete vaše dvere niečím ozvláštniť alebo im chcete pridať funkčné prvky, ako napríklad vešiak, máte na výber zo širokej ponuky úchytiek, kľučiek, madiel a podobne. Jedinou nevýhodou týchto dverí voči tým klasickým je údržba. Nakoľko sú tieto dvere zo skla, na ktorom vidno stopy pop dotyku aj prach, rátajte s tým, že ich raz za čas budete musieť utrieť. Inak sú tieto dvere ideálnym kandidátom do akéhokoľvek moderného interiéru.